Poniedziałek, 24 stycznia 2022

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

JKH GKS Jastrzębie otrzyma dotację od miasta

13.01.2022 07:47 | 0 komentarzy | dud

Zarządzeniem prezydent Jastrzębia-Zdroju Anny Hetman zatwierdzone zostały rozstrzygnięcia komisji konkursowej odnośnie podziału środków na wspieranie sportu w mieście. Na mocy tej decyzji JKH GKS Jastrzębie otrzyma dotację w wysokości 750 tys. zł.

JKH GKS Jastrzębie otrzyma dotację od miasta
W minionym roku klub wywalczył dla Jastrzębia-Zdroju tytuł mistrza Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sumie Miasto Jastrzębie-Zdrój przeznaczyło na rozwój sportu seniorów ponad dwa i pół miliona złotych, która to kwota podzielona została na dziewięć jastrzębskich klubów. JKH GKS Jastrzębie za wspominaną sumę realizował będzie zadanie: "Szkolenie i udział JKH w rozgrywkach ekstraligi hokejowej".

- Pomimo pogarszającej się sytuacji finansowej polskich samorządów, utrzymujemy dotacje na sport na dotychczasowym poziomie. Chcemy wspierać jastrzębskich sportowców. Ostatnie lata pokazują, że warto. Jestem niezmiernie dumna z sukcesów naszych zawodników - powiedziała prezydent Anna Hetman cytowana przez oficjalny portal Urzędu Miasta.

W minionym roku klub wywalczył dla Jastrzębia-Zdroju tytuł mistrza Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski, a także godnie reprezentował miasto w Champions Hockey League. Zawodnicy i wychowankowie JKH GKS Jastrzębie stanowią także ważne ogniwo reprezentacji Polski, którą prowadzi szkoleniowiec klubu JKH Robert Kalaber.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl