Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Pszowie słychać strzały. Co dzieje się przy Kusocińskiego?

Po wielu latach ciszy znowu słychać strzały na strzelnicy w Pszowie. Od sierpnia działa tam Pszowskie Stowarzyszenie Strzeleckie Kaliber, a strzelanie szlifują zarówno specjaliści, jak i amatorzy.

W Pszowie słychać strzały. Co dzieje się przy Kusocińskiego?
Członkowie stowarzyszenia Kaliber spotykają się na pszowskiej strzelnicy w każdą środę.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W Pszowie słychać strzały. Co dzieje się przy Kusocińskiego?

W trakcie swojej kilkumiesięcznej działalności PSS Kaliber zorganizowało kilka ciekawych wydarzeń. Na strzelnicy odbywały się warsztaty dla służb mundurowych, których uczestnikami byli funkcjonariusze Policji, Samodzielnego Pododziału Kontrterrorystycznego Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Jednostek Wojsk Specjalnych.

Spotkania w środy

Strzelaniem zainteresowani są także mieszkańcy Pszowa i okolic. Do Stowarzyszenia zapisało się prawie 30 nowych członków. Spotykają się oni na terenie obiektu w każdą środę od 15.00. Wówczas można dowiedzieć się więcej na temat sportu strzeleckiego, survivalu oraz wszystkiego co związane z obronnością.

Nowy rok to nowe wyzwania i pomysły. W planach jest m.in. dzień kobiet na strzelnicy, dni otwarte Stowarzyszenia, zawody o puchar burmistrza, a także warsztaty dla służb oraz strzelców, szkolenia dla młodzieży oraz klas mundurowych, wyjazd integracyjny dla członków oraz sympatyków PSS KALIBER i piknik z udziałem zawodników KSW oraz byłych operatorów Wojsk Specjalnych.

Obiekt znów funkcjonuje

Strzelnica rekreacyjno-sportowa znajduje się w Pszowie przy ul. J. Kusocińskiego 31. Znajduje się na byłym terenie kopalni „Anna" i jest przeznaczona do prowadzenia strzelań sportowych i rekreacyjnych, prowadzenia treningów strzeleckich oraz organizacji zawodów sportowych. Posiada 18 stanowisk strzeleckich o długości do 100 metrów ze zmienną linią ognia. Obiekt nie posiada dostępu do energii elektrycznej, sztucznego oświetlenia i bieżącej wody.

Właścicielem strzelnicy jest Miasto Pszów, a sprawami organizacyjnymi zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z siedzibą przy ul. R. Traugutta 101 w Pszowie (ZGKiM).

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@gorol22 (185.135. * .148) 11.02.2022 15:21

Co Cię to dziwi? Ci "specjaliści od surwiwalu" to częstokroć byli funkcjonariusze i żołnierze jednostek specjalnych, o umiejętnościach o jakich zwykli policjanci czy strażnicy graniczni mogę jedynie pomarzyć.

~grom (83.13. * .197) 11.02.2022 13:01

Super, fajna sprawa. Brawo dla Miasta za zorganizowanie strzelnicy!

~Gorol22 (89.64. * .139) 16.01.2022 09:23

To jakaś komedia, że służby mundurowe są szkolone przez "specjalistów od surwiwalu".