Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Martin Kasperlik dał wygraną drużynie JKH GKS Jastrzębie

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz trzeci w tym sezonie zdołali zdobyć Sosnowiec. 

Martin Kasperlik dał wygraną drużynie JKH GKS Jastrzębie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Zwycięstwo za Brynicą tradycyjnie już nie przyszło mistrzom Polski łatwo, w czym główną rolę odegrał znakomicie dysponowany Michał Czernik. Ostatecznie jednak o trzech punktach dla zespołu zadecydowały dwa trafienia Martina Kasperlika.

Wynik zawodów otworzyli gospodarze, którzy znaleźli sposób na Michała Kielera już podczas pierwszej gry w przewadze. Na szczęście na trafienie Andrieja Dubinina znakomicie i w swoim stylu odpowiedział wspomniany Kasperlik, który kapitalnym rajdem wyrównał stan meczu.

W drugiej odsłonie nie oglądano żadnego gola, przy czym tu główną "zasługę" miała słaba skuteczność po stronie JKH, szczególnie w przewagach. Michał Czernik bronił jak natchniony, a jego podwójna interwencja przy strzałach Egilsa Kalnsa to bramkarska wyższa szkoła jazdy. Ofensywnie usposobieni jastrzębianie nadziewali się na kontry i w efekcie jednej z nich gospodarze zyskali rzut karny, którego jednak nie wykorzystał doświadczony Jarosław Rzeszutko.

W trzeciej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Goście nadal "bili głową w mur", aż wreszcie ekipie pomógł łut szczęścia, gdy po strzale z dystansu guma odbiła się od bandy i jakimś sposobem odnalazła Martina Kasperlika oraz drogę do sosnowieckiej siatki. W kolejnych minutach mistrzowie Polski powinni byli postawić "kropkę nad i", ale z inicjatywy niewiele wynikało. W 58. minucie sędziowie znów ukarali zespół nieco dyskusyjnym rzutem karnym, którego jednak także nie wykorzystał Jewgienij Nikiforow. W końcówce podopieczni Roberta Kalabera kontrolowali grę i nie pozwolili Zagłębiu na doprowadzenie do remisu.

Przed zespołem kolejne spotkanie z ekipą z dołu tabeli, bowiem w niedzielę o godz. 17:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze ostatnie w tabeli Tauron Podhale Nowy Targ.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

  • 1:0 Dubinin (Nielsen, Sikora) 08:53, 5/4
  • 1:1 Kasperlik (Kamienieu) 10:01
  • 1:2 Kasperlik (Rac, Górny) 46:34

JKH GKS Jastrzębie: Kieler - Bryk, Górny, Urbanowicz, Paś, Bondaruk - Kamienieu, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Bahaleisha, Kostek, Kasperlik, Rac, Kalns - Gimiński, Horzelski, Płachetka, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].