Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cenna wygrana Jastrzębskiego Węgla w Bełchatowie

W meczu 17. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:2.

Cenna wygrana Jastrzębskiego Węgla w Bełchatowie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Początkowy fragment meczu to piękne akcje z obu stron. W szeregach JW w ofensywie nie mylił się Jan Hadrava, zaś w ekipie gospodarzy wyróżniał się Mateusz Bieniek. Przy serwisie Jurija Gladyra goście zyskali dwupunktowe prowadzenie (6:4), ale później mieli kłopot z zagrywkami Grzegorza Łomacza i PGE Skra wyrównała. Następnie na czele byli bełchatowianie, ale as serwisowy Hadravy odwrócił wynik. Dick Kooy odpowiedział tym samym i ekipa z łódzkiego znów prowadziła (13:11). Na szczęście dla JW gracze powstrzymali przeciwników (13:13). Chwilę potem w kłopoty wpędził gości swoją zagrywką Karol Kłos (15:13). Kiedy przewaga rywali wzrosła do trzech „oczek” (19:16), trener Andrea Gardini zareagował przerwą na żądanie. Po pauzie Łukasz Wiśniewski zdobył punkt, ale przeciwnicy nadal byli w natarciu (20:17). Nie do zatrzymania był Aleksandar Atanasijević (21:18). Przy stanie 21:19 na placu gry pojawił się Rafał Szymura (za Trevora Clevenota) i przy błędach Milada Ebadipoura w ataku goście doszli przeciwnika (21:21). Jako pierwsi piłki setowe zyskali bełchatowianie (24:23) i to oni za sprawą Ebadipoura cieszyli się z wygranej w premierowej partii (25:23).

W drugą partię znów lepiej weszli gospodarze (4:2), ale as Clevenota odwrócił wynik na stronę JW (5:4). Po regularnej wymianie ciosów w dalszej części partii (świetne akcje Wiśniewskiego), znów na czele znaleźli się gracze PGE Skry (12:10), ale za sprawą Tomasza Fornala to zespół JW zdołał zyskać przewagę (13:12). Potem drużyna zaczęła błyszczeć w bloku. Najpierw Fornal zatrzymał Bieńka, a później Atanasijevicia, a następnie Serb został zastopowany przez Wiśniewskiego (17:15). Po przerwie na żądanie Slobodana Kovacia Hadrava zatrzymał blokiem Kooya (18:15). Autowy atak Atanasijevicia zwiększył przewagę do czterech punktów (21:17). Setbole zapewnił skutecznym atakiem Wiśniewski i on też w ostatniej akcji seta zablokował Atanasijevicia (25:20).

Po wyrównanym początku trzeciego seta zespół JW osiągnął dwupunktowe prowadzenie za sprawą świetnych serwisów Gladyra (7:5). Bełchatowski zespół odpowiedział tym samym przy zagrywce Bieńka (12:10). Siatkarze JW nie zwiesili głów, tylko po asie Wiśniewskiego zbliżyli się do rywali na różnicę jednego „oczka” (12:11). Po efektywnym ataku Kooy’a PGE Skra znów miała trzy punkty w zapasie (14:11). Znakomite serwisy Hadravy w połączeniu z efektownym blokiem Bena Toniuttiego na Kooy’u odwróciły wynik na stronę JW 15:14. Odtąd w natarciu była ekipa gości, która w pewnym momencie zaczęła odskakiwać bełchatowianom (20:17). Po przerwie na żądanie szkoleniowca PGE Skry Toniutti ustrzelił zagrywką Roberta Tahta (21:17). Niebawem asa serwisowego dołożył Fornal (23:18). Setbole dała gościom świetna „kiwka” Szymury (24:19). Rywale potrafili trzykrotnie wyszli z opresji (od 24:20 do 24:23), ale ostatnie słowo w tej partii należało do drużyny JW (25:23).

Czwarty set był najbardziej emocjonujący. Najpierw z przodu byli gospodarze (4:2). Potem, za sprawą, asa Hadravy – na czoło wyszedł Jastrzębski Węgiel (5:4). Następnie dali się we znaki Atanasijević oraz Bieniek i na tablicy pojawił się rezultat 8:6 dla bełchatowian. Później, głównie za sprawą świetnej gry Clevenota, to ekipa JW była w natarciu, ale stan ten utrzymał się tylko do wyniku po 18. PGE Skra znów nacisnęła, ale goście przetrwali ciosy gospodarzy. I kiedy wydawało się, że zakończą mecz w czterech setach (mieli w górze meczbola przy stanie 24:23), to do głosu ponownie doszli gracze z Bełchatowa. I to oni dzięki Tahtowi pozostali w grze i doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca część meczu rozpoczęła się od udanej akcji Hadravy. Potem walka toczyła się cios za cios (3:3). Na placu gry było nerwowo, a afektem tego były czerwone kartki zarówno dla Atanasijevicia, jak i dla Gladyra (5:4). Dwie skuteczne kontry ekipy JW – najpierw autorstwa Wiśniewskiego, a później Fornala poskutkowały rezultatem 7:5 dla Jastrzębskiego Węgla. Po czasie wziętym przez Slobodana Kovacia Wiśniewski oszukał rywali „kiwką” (8:5). Trzypunktowy dystans utrzymał się do stanów 11:8 i 12:9, a zdecydował o tym spryt Clevenota w ofensywie. Kiedy Francuz pewnie skończył swoją trzecią z rzędu akcję, szkoleniowiec PGE Skry raz jeszcze wziął czas (13:9). Zaraz potem Hadrava dołożył asa i goście zyskali piłki meczowe (14:9). Akcję na wagę wygranej w tie-breaku i całym spotkaniu skończył najlepszy w tej części meczu Clevenot (15:10).

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15)

PGE Skra Bełchatów: Atanasijević, Łomacz, Bieniek, Kłos, Kooy, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Taht, Schulz, Mitić, Sawicki

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Macyra

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].