Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pewna wygrana JKH GKS-u Jastrzębie

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców hokeiści JKH GKS Jastrzębie bez większych problemów uporali się z Tauron Podhalem Nowy Targ, zwyciężając outsidera w niedzielny wieczór wynikiem 5:0 (2:0, 1:0, 2:0).

Pewna wygrana JKH GKS-u Jastrzębie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Dorobkiem strzeleckim podzielili się Martin Kasperlik, Łukasz Nalewajka, Mateusz Bryk i Arturs Sevcenko, który dwoma trafieniami w trzeciej tercji podsumował zawody.

Początek meczu mógł okazać się przykrą niespodzianką dla gospodarzy, gdy już w 1. minucie Bartłomiej Neupauer znalazł się przed Michałem Kielerem. Na szczęście jednak golkiper zanotował udaną interwencję, która - jak się potem okazało - otwarła mu drogę do shoot-outu. Jastrzębianie odpowiedzieli dwoma trafieniami w 8. i 10. minucie. Najpierw drogę do bramki Podhala znalazł przy podwójnej przewadze Martin Kasperlik, a do uznania tego gola sędziowie potrzebowali analizy wideo. Następnie po uderzeniu z dystansu tor lotu krążka zmienił Łukasz Nalewajka i tym samym podwyższył prowadzenie mistrzów Polski.

W drugiej odsłonie hokeiści nieco razili nieskutecznością, nie wykorzystując kolejnych minut power-play. Świetnie spisywał się także Paweł Bizub i w efekcie kibice obejrzeli tylko jedną bramkę autorstwa Mateusza Bryka, który huknął nie do obrony spod niebieskiej.

W trzeciej partii jastrzębianie postawili "kropkę nad i" za sprawą Artursa Sevcenko, który pokonał Bizuba niczym "lis ofensywy", dwukrotnie dobijając strzały kolegów z drużyny. W ostatnich minutach gospodarze mogli jeszcze dorzucić nieco do okazałego zwycięstwa, ale ostatecznie skończyło się na pewnej piątce.

Teraz przed zespołem JKH kilka dni spokojnego treningu i przygotowań do arcy-ciekawego piątkowego pojedynku z liderem z Oświęcimia.

JKH GKS Jastrzębie - TAURON Podhale Nowy Targ 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

  • 1:0 Kasperlik (Rac, Kalns) 07:51, 5/3
  • 2:0 Ł. Nalewajka (Bryk, Rac) 09:34
  • 3:0 Bryk (Rac, Kalns) 26:09, 5/4
  • 4:0 A. Sevcenko (Horzelski, Razgals) 44:36
  • 5:0 A. Sevcenko (Pavlovs, Razgals) 49:09, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Kieler - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Paś - Kamienieu, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Bahaleisha, Kostek, Kalns, Jarosz, Bondaruk - Gimiński, Horzelski, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Pelaczyk.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].