Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pobiegli w IX Żorskim Biegu Ogniowym. Triumfatorem Mateusz Mrówka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Już po raz dziewiąty uroczystościom Żorskiego Święta Ogniowego towarzyszyły sportowe emocje, związane z Żorskim Biegiem Ogniowym. Ponad 600 biegaczy przemierzyło trasę o długości 5 km prowadzącą ulicami Starówki.

Pobiegli w IX Żorskim Biegu Ogniowym. Triumfatorem Mateusz Mrówka [ZDJĘCIA, WIDEO]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Pobiegli w IX Żorskim Biegu Ogniowym. Triumfatorem Mateusz Mrówka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wspaniała sportowa atmosfera, nocna sceneria ozdobiona blaskiem płonących pochodni, trasa wiodąca uliczkami żorskiej Starówki sprawiają, że zawody pozostawiają w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia. Nie inaczej było tym razem.

Inicjatorem i pomysłodawcą Biegu Ogniowego był Klub Sportowy HRmax Żory, który przy współpracy z MOSiRem Żory po raz kolejny podjął się organizacji tego przedsięwzięcia. Wydarzenie to, tak jak Święto Ogniowe, jest unikatowe w skali Europejskiej co od lat przyciąga wielu biegaczy i turystów z różnych zakątków naszego kraju.

Triumfator Biegu Ogniowego, Mateusz Mrówka z Radlina

W biegu udział wzięły dwie osoby na wózkach inwalidzkich. To one jako pierwsze wystartowały w rywalizacji. Bieg wygrał Mateusz Mrówka z Radlina. Mateusz wystartował na czele i prowadzenia nie oddał aż do mety, którą przekroczył po 13 minutach i 41 sekundach. Drugi na mecie zameldował się Mateusz Wolnik z czasem 14 minut i 49 sekund. Jako trzeci linię mety przekroczył Sebastian Marcol, który do Wolnika stracił tylko 5 sekund. 

Wśród pań najszybsza była Joanna Griman. Linię mety przekroczyła po 17 minutach i 2 sekundach. Druga była Michalina Janowska z czasem 17 minut i 39 sekund. Trzecia na mecie pojawiła się Izabela Kubiak z czasem 18 minut i 9 sekund.

Każdy uprawniony uczestnik otrzymał pakiet startowy zawierający: pamiątkowy medal, pamiątkową koszulkę, wodę, numer startowy oraz chip. Nagrody finansowe przewidziane zostały wyłącznie w kategorii generalnej OPEN. Start i meta biegu znajdowały się przy ul. Męczenników Oświęcimskich. Rozpoczęcie rywalizacji odbyło się o godz. 22.30.

Wyniki Biegu Ogniowego:

1.  MRÓWKA Mateusz (366) Kwk Marcelradlinioki W Biegu 00:13:41
2.  WOLNIK Mateusz (513) Aktywni Lyski 00:14:49
3.  MARCOL Sebastian (384) Inżynieria Biegania Aktywni Lyski 00:14:54

19.  GRIMAN Joanna (315) Mojżysz Teamerigo 00:17:02
29.  JANOWSKA Michalina (644) Mojżesz Team 00:17:39
40.  KUBIAK Izabela (212) 00:18:09

Pełne wyniki [klik]

Zobacz start Biegu Ogniowego

Zobacz także:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].