Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pewne zwycięstwo wicelidera z Raszczyc [ZDJĘCIA]

Pewnym zwycięstwem 9:2 zakończył się sobotni mecz Raszczyc z Czernicą. Goście podjęli wyrównaną walkę tylko przez około 20 minut gry. Gospodarze nadal są wiceliderem okręgówki.

Pewne zwycięstwo wicelidera z Raszczyc [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozik

Strzelanie rozpoczęło się w 13. minucie. Szybka akcja gospodarzy, dośrodkowanie z lewej strony i Kamil Brzoska otworzył wynik meczu. Sześć minut później jeden z zawodników miejscowych trafił w słupek, ale Kacper Kowalczyk skutecznie dobił i było już 2:0. Odpowiedź Zameczku była błyskawiczna. Po akcji Mateusza Pawlaka prawą stroną, obrońca Raszczyc odbił piłkę pod nogi Kamila Smala, który zdobył kontaktową bramkę. Drużyna gości poczuła szansę i mocniej zaatakowała. Czernica bliska była wyrównania, ale zabrakło skuteczności. Zamiast tego tuż przed przerwą gospodarze zadali dwa ciosy, które jak się później okazało, ustawiły mecz. Najpierw po dośrodkowaniu z lewej strony z bliska do siatki trafił Arkadiusz Kłoda, a później błąd Grzegorza Stycznia wykorzystał Brzoska pokonując w sytuacji sam na sam Dawida Fugla, bramkarza Zameczku.

Po zmianie stron posypały się kolejne gole dla Raszczyc. Po sześciu minutach gry było już 6:1. Najpierw po akcji z prawej strony i wymianie kilku podań wynik podwyższył Roman Kowalczyk, a później z kolei akcję lewą stroną sfinalizował trafieniem Brzoska. Przez kolejne pół godziny gry, widzowie zgromadzeniu na boisku w Raszczycach nie oglądali gola. Było to w głównej mierze zasługą bramkarza Czernicy, który obronił parę niemal idealnych okazji do podwyższenia wyniku przez miejscowych, między innymi Brzoski i Kłody. W 79. minucie swoją okazję miała także Czernica, ale po strzale z bliska Smala, tym razem dobrą interwencją popisał się Artur Daszek, golkiper gospodarzy. W ostatnich 10 minutach meczu znowu zaczęły padać bramki. Po prostopadłym podaniu Brzoska wykorzystał sytuację sam na sam z Fugielem, a Kłoda wykończył głową dośrodkowanie z prawej flanki. Swoje trafienie zaliczył też Zameczek, kiedy to po wrzutce Pawlaka, strzałem piętką bramkarza rywali zaskoczył Marcin Sobczak. Wynik meczu na 9:2 w doliczonym czasie gry ustalił Kłoda wykorzystując rzut karny.

LKS Raszczyce - LKS Zameczek Czernica 9:2 (4:1)

 • 1:0 - Kamil Brzoska (13.)
 • 2:0 - Kacper Kowalczyk (19.)
 • 2:1 - Kamil Smal (20.)
 • 3:1 - Arkadiusz Kłoda (44.)
 • 4:1 - Kamil Brzoska (45.)
 • 5:1 - Roman Kowalczyk (47.)
 • 6:1 - Kamil Brzoska (51.)
 • 7:1 - Kamil Brzoska (81.)
 • 8:1 - Arkadiusz Kłoda (85.)
 • 8:2 - Marcin Sobczak (86. asysta Mateusz Pawlak)
 • 9:2 - Arkadiusz Kłoda (90. karny po faulu Patryka Krzysztonia)

Raszczyce: Artur Daszek - Kacper Szweda, Szymon Niedziela, Adam Bober, Marcin Stachurski, Wojciech Grzybek (46. Roman Kowalczyk), Arkadiusz Kłoda, Kacper Kowalczyk, Paweł Witt, Dawid Nepelski, Kamil Brzoska.

Czernica: Dawid Fugiel - Adrian Pieła (60. Radosław Olszyna), Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Szymon Kaizik - Patryk Łanoszka (70. Szymon Łanoszka), Dominik Szczęch, Kamil Smal (83. Jacek Rapacki), Mateusz Pawlak - Marcin Sobczak.

Żółte kartki: Sobczak, Krzysztoń.

źródło: Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].