Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel rozpocznie sezon meczem z GKS-em Katowice

28 czerwca odbyło się spotkanie prezesów klubów PlusLigi, na którym ustalono kluczowe zasady dotyczące nadchodzącego sezonu 2022/2023.

Jastrzębski Węgiel rozpocznie sezon meczem z GKS-em Katowice

Najistotniejszą informacją jest data rozpoczęcia rozgrywek w nowym sezonie – PlusLiga wystartuje już w pierwszy weekend października. Pierwszym rywalem Jastrzębskiego Węgla w meczu otwierającym sezon będzie GKS Katowice.

Ponadto, na spotkaniu w Uniejowie zapadła jednogłośna decyzja, aby system rozgrywania fazy play-off rozciągnąć do trzech wygranych. Tak więc każda runda, zarówno ćwierćfinał, półfinał jak i finał oczywiście, toczyć się będzie przynajmniej przez trzy mecze.

Wszyscy byliśmy przekonani od długiego czasu, że cała faza play-off powinna być rozgrywana do trzech wygranych meczów. To jest najbardziej atrakcyjny okres rozgrywek PlusLigi, wtedy jest największa oglądalność, wtedy są wartości budowane dla sponsorów. W każdym meczu jest walka o wszystko, bo można wygrać albo przegrać i odpaść, a każdy chce awansować dalej i piąć się w górę tabeli. Nawet ten poprzedni sezon pokazał, że rywalizacja do dwóch wygranych, może wprowadzić trochę przypadkowości. A jednak chcemy, żeby te rozgrywki były po prostu obiektywne i toczyły się w duchu zdrowej rywalizacji sportowej – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol, podkreślając słuszność podjętej na spotkaniu decyzji.

Dodatkowo w meczach ćwierćfinału i półfinału zmiana gospodarza nastąpi dopiero po drugim meczu, a nie jak to było w tym sezonie, po każdym meczu. Mistrz Polski następnego sezonu będzie znany najpóźniej 17 maja 2023 roku.

Zmiany zaszły również w rozgrywkach TAURON Pucharu Polski 2023. W nim wystąpi sześć drużyn najwyżej sklasyfikowanych po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej PlusLigi, a także dwa najlepsze zespoły rund poprzednich.

W związku z pandemią, która nieustannie wpływa na rozgrywki krajowe i międzynarodowe, na spotkaniu ustalono terminy rezerwowe, w których będzie można rozegrać mecze zaległe.

Istotne jest również to, że po zakończeniu fazy zasadniczej, drużyna zajmująca ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek PlusLigi, będzie musiała tę ligę opuścić.

To jest bardzo dobra decyzja. Historia ostatnich lat pokazała, że dobrze jest, kiedy liga jest otwarta, czyli te zespoły z dołu tabeli mają dużą motywację do gry, bo istnieje zagrożenie spadku. A z drugiej strony te zespoły z pierwszej ligi, które aspirują od jakiegoś czasu, żeby zaistnieć w ten najwyższej klasie rozgrywkowej, mają tę szansę. I to jest rywalizacja sportowa w pełni uzasadniona i uważam, że to jest dobre dla ligi – dodaje sternik Klubu.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].