Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielka, fantastyczna, niepowtarzalna - to o Justynie Święty-Ersetic po jej finiszu w sztafecie mieszanej na MŚ w Eugene

Polska plasowała się na szóstej pozycji, gdy pałeczkę w sztafecie przejmowała raciborzanka. Święty-Ersetic pokazała to, czym zawsze imponuje - na ostatniej prostej wyprzedziła rywalki i na mecie była trzecia, dając polskiej czwórce udział w finale.

Wielka, fantastyczna, niepowtarzalna - to o Justynie Święty-Ersetic po jej finiszu w sztafecie mieszanej na MŚ w Eugene
Dzięki fenomenalnemu finiszowi Justyny Święty-Ersetic polska sztafeta mieszana ma szanse na medal MŚ/screen TVP Sport

Bieg zaczął Kajetan Duszyński, którego zmieniała Iga Baumgart-Witan (zastąpiła Annę Kiełbasińską, która nie biegła po decyzji trenera Matusińskiego), ale Polska ekipa była dopiero 7. Zmiana Karola Zalewskiego dała nam 6 lokatę i z tej pozycji atakowała Justyna Święty-Ersetic. Nie dała rady tylko Holenderce i Amerykance.

Komentatorzy TVP mówili, że raciborzanka jest mistrzynią decydujących biegów. - Pokazała to, czym zawsze imponuje. Na ostatniej prostej przyspieszyła i dzięki niej mamy finał. Justyna jesteś wielka, fantastyczna, niepowtarzalna - krzyczeli Jarosław Idzi i Marek Plawgo.

Justyna Święty-Ersetic finiszuje w pólfinale sztafety mieszanej 4x400 m na trzeciej pozycji w Eugene (USA, Oregon)/screen TVP Sport

Ich zdaniem Święty-Ersetic wykonała kapitalne zadanie, choć cały sezon była w cieniu koleżanek z kadry. - Ma życiową formę w tym roku, już zbliżała się do granicy 50 sekund na swoim dystansie. Jest doskonale przygotowana. Ta zawodniczka musi mieć trudne zadanie przed sobą, to ją dodatkowo mobilizuje - podkreślili komentując bieg sztafetowy.

O medale biało-czerwoni powalczą w sobotni poranek, o godz. 4:50 polskiego czasu.

Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Karol Zalewski i Justyna Święty-Ersetic, która na ostatniej prostej wyprowadziła Polaków na trzecią lokatę, osiągnęli czas 3.13,70. Najszybsi byli Amerykanie 3.11,75, a drugie miejsce zajęli Holendrzy - 3.12,63.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].