Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla z medalami Ligi Narodów

W niedzielę we włoskiej Bolonii zakończył się turniej finałowy Ligi Narodów. W zawodach triumfowali Francuzi przed Amerykanami. Polacy zakończyli zmagania na trzecim miejscu. Tym samym Jastrzębski Węgiel może pochwalić się pięcioma medalistami tej imprezy – trzema złotymi i dwoma brązowymi.  

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla z medalami Ligi Narodów

W składzie reprezentacji Polski na ten turniej znaleźli się libero Jakub Popiwczak i przyjmujący Tomasz Fornal, natomiast w zespole trójkolorowych moża było oglądać w akcji: rozgrywającego Benjamina Toniuttiego, przyjmującego Trevora Clevenota oraz atakującego Stephena Boyera.

W turnieju finałowym VNL 2022 wystąpiło osiem najlepszych ekip po fazie grupowej. Ćwierćfinałowe pary przedstawiały się następująco: Włochy – Holandia, Francja – Japonia, Polska – Iran i USA – Brazylia. Generalnie rzecz biorąc w ćwierćfinałach triumfowali faworyci, czyli: gospodarze, mistrzowie olimpijscy oraz mistrzowie świata. Za pewnego rodzaju niespodziankę można uznać porażkę Canarinhos ze Stanami Zjednoczonymi. Patrząc jednak na fazę grupową tych rozgrywek i formę ekipy z Ameryki Południowej (dopiero szóste miejsce i aż cztery porażki na koncie), wynik ten niespecjalnie zaskakuje.

Jeśli chodzi o reprezentację Polski, to ich ćwierćfinałowy rywal Iran znów zawiesił im bardzo wysoko poprzeczkę, ale w odróżnieniu od meczu fazy grupowej LN w Gdańsku tym razem to biało-czerwoni złamali swoich przeciwników w tie-breaku i awansowali do strefy medalowej. Z kolei, Francuzi gładko, w trzech setach, uporali się z rewelacyjną w fazie grupowej kadrą narodową Japonii.

Co udało się Polakom w ćwierćfinale, nie powtórzyło się już w walce o finał. Tutaj swoją wyższość udowodnili Amerykanie, i to oni zameldowali się w finale Ligi Narodów. W drugiej parze półfinałowej Francuzi bez większych problemów pokonali Italię.

W starciu o brąz reprezentacja Polski stanęła na wysokości zadania, pozbierała się po przegranej dzień wcześniej z USA i ostatecznie sięgnęła po medale tegorocznej VNL. W spotkaniu tym z bardzo dobrej strony pokazał się Tomasz Fornal, który zastąpił w trakcie meczu Aleksandra Śliwkę, poprawił przyjęcie w drużynie oraz dołożył cenne punktu w ataku.

Wielki finał okazał się pasjonującym pojedynkiem. Po dwóch pewnie wygranych setach przez Francuzów, siatkarze ze Stanów Zjednoczonych zdołali doprowadzić do wyrównania w meczu. W tie-breaku górą jednak byli mistrzowie olimpijscy, którzy przypieczętowali swój triumf w całych zawodach. Co więcej, do Drużyny Marzeń turnieju wybrano przyjmującego Jastrzębskiego Węgla, Trevora Clevenota, który prezentował wysoki poziom przez cały turniej rozgrywany w Bolonii.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].