środa, 12 sierpnia 2020

imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

RSS

Halowa piłka z uśmiechem i na luzie

10.01.2009 18:33 | 4 komentarze |
Dobra zabawa, wspólne spotkanie znajomych oraz wesoła piłkarska rywalizacja były głównymi celami IV już Edycji Piłki Nożnej Oldbojów.
Halowa piłka z uśmiechem i na luzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

4 stycznia swoje sportowe „5 minut” mieli starsi pasjonaci piłki nożnej. Zmagania halowej piłki nożnej odbyły się na sportowym obiekcie przy ZSO w Rudniku. Trzy dni po noworocznych szaleństwach siedem ekip stanęło do sympatycznej walki o zwycięstwo. – Taka inicjatywa rozgrywek piłkarskich dla oldbojów powstała bardzo spontanicznie, cztery lata temu. Siedzieliśmy wspólnie z grupą znajomych i padła taka propozycja zrobienia czegoś ciekawego dla sportu. Udało nam się wtedy zorganizować pierwszą edycję, która rozegrana została na sali w Szonowicach i po tych czterech latach turniej cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku wystartowało 7 ekip, jednak chętnych było o wiele więcej, nawet ok. 20 drużyn. Nie mogliśmy jednak zaprosić wszystkich. Nie pozwalają na to warunki, ponieważ w jeden dzień nie dalibyśmy rady rozegrać wszystkich meczy, a na kilkudniowy turniej nie każdy może sobie pozwolić. Myślę jednak, że jeśli zmobilizujemy się w przyszłym roku, to mamy ambicje stworzyć podobny turniej, który trwałby dwa dni. Wiąże się to oczywiście z możliwością zaproszenia większej ilości drużyn, co jeszcze bardziej uatrakcyjniłoby te ciekawe rozrywki – tłumaczy współorganizator turnieju, Bożena Walaszek. Dodatkowo w stworzeniu piłkarskich gier pomógł Urząd Gminy na czele z wójtem Alojzym Pieruszką, firma Zakład Malarski - Janusz Fojcik i UKS Zryw Rudnik. Organizatorzy zadbali o możliwość przystąpienia do turnieju bez wpłacania wpisowego. Zadbali ponadto o niezawodnych sędziów i ufundowali ciepły posiłek, pamiątkowe puchary oraz dyplomy dla każdej drużyny.

– W przeszłości byłem zawodnikiem piłkarskiej Unii Racibórz. Wielu uczestników dzisiejszego turnieju to moi znajomi z boiska z tamtych pamiętnych czasów. Sportowa pasja mimo ubiegających lat wciąż u nas pozostała i właśnie dla tych wszystkich osób organizujemy te rozgrywki. Możemy się wspólnie spotkać, pośmiać i aktywnie spędzić wolny czas. Zauważam, że z każdym rokiem poziom rozrywek jest coraz wyższy. Może za rok uda nam się przy pomocy sponsorów zorganizować Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego Oldbojów – wyraża nadzieję sponsor turnieju i trener LKS-u Gamów, Janusz Fojcik, który podziękował za pomoc przy organizacji turnieju Bożenie Walaszek i Serafinowi Jegliczce. 

Końcowa klasyfikacja rozgrywek: I m. Pietrowice Wielkie, II m. Pakon Racibórz, III m. Unia Racibórz, IV m. Raków, V m. Policja, VI m. Gamów, VII m. Kietrz.

(asr)