Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Piłkarki RTP Unii Racibórz mistrzyniami Polski!

17.05.2009 13:36 | 13 komentarzy |
Zwycięstwo w wyjazdowym meczu ekipy RTP Unia Racibórz z drużyną AZS Wrocław przyniósł wszystkim sympatykom raciborskich zawodniczek wspaniałą nowinę.
Piłkarki RTP Unii Racibórz mistrzyniami Polski!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
17 maja na stadionie AZS Wrocław, skład świetnie radzących sobie do tej pory w zmaganiach Ekstraligi Kobiet, raciborskich piłkarek odniósł spektakularne zwycięstwo, które na jeden mecz przed zakończeniem ligowych spotkań gwarantuje historyczny tytuł Mistrzyń Polski. Wynik niedzielnego spotkania brzmiał 1:0 i zdobyte przez Unię dodatkowe 3 pkt. w tabeli umacnia jest na pozycji lidera piłkarskich rozgrywek, z ośmiopunktową przewagą nad Wrocławiem. Gola na wagę zwycięstwa w 28 min. meczu zdobyła Anna Sznyrowska. Wywalczony tytuł jest największym sukcesem w sportowych grach drużynowych w Raciborzu. W wyjściowym, zwycięskim składzie zagrały:  Antończyk, Karcz, Kasperska, Różkowska, Konsek, Manczyńska, Rytwińska, Winczo, Seyrova, Sznyrowska, Wiśniewska.

– Spotkanie we Wrocławiu jak się spodziewaliśmy było bardzo wyrównane. AZS mocniej przycisną nas w 60-70 min. meczu i ten okres był dla nas najgorętszy. W końcówce jednak ponownie groźne dwie akcje stworzyła Anna Sznyrowska i jedną Roksana Dziadek. Końcówka meczu należała już do nas – tłumaczy trener Unii, Remigiusz Trawiński. – Nastroje w ekipie są bardzo radosne. Na razie staramy się panować nad emocjami i myślę, że ta prawdziwa feta i szał radości nastąpi w sobotnim meczu w Raciborzu. 23 maja zapraszam więc wszystkich naszych sympatyków na ostatni ligowy mecz z drużyną z Warszawy. Przygotujemy wiele atrakcji, nagród i poczęstunek – kończy szczęśliwy trener.

Raciborska ekipa będzie pierwszą polską drużyną kobiecą, która zagra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Niewątpliwie ligowe zwycięstwo i przyszłe występy na zagranicznych boiskach rozsławią raciborską ekipę i nasze miasto. Gratulacje dziewczęta.

(asr)