środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Dobra siatkówka w Raciborzu

13.06.2009 20:19 | 0 komentarzy |
Na boiskach przy SP 15 w Raciborzu odbył się prestiżowy etap półfinałów Mistrzostw Śląska Juniorów w siatkówce plażowej.
Dobra siatkówka w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do siatkarskiego turnieju zgłosiło się 15 par m.in. z Rybnika, Jastrzębia, Ustronia. Nie zabrakło również udziału raciborskich graczy.

Awans do finałów Mistrzostw Śląska Juniorów, które odbywają się 13-14 czerwca w Dąbrowie Górniczej uzyskało 5 pierwszych ekip w raciborskim turnieju. Przybyli na zawody kibice mieli okazję obejrzeć ciekawe i zacięte spotkania na wysokim poziomie. – Po raz pierwszy jesteśmy organizatorami takiego turnieju. Wcześniej wieloletnim organizatorem tej imprezy był Rybnik. Wystawiliśmy 8 par reprezentujących Racibórz z tym, że cztery pary złożone są z kadetów, czyli tych młodszych graczy. Ze względu na to, że organizujemy ten turniej chodziło nam o to, żeby ci młodsi zawodnicy mogli się ograć nawet kosztem przegranych meczy – przyznaje trener II-ligowego składu KS ZS Rafko Racibórz, Witold Galiński dodając, że poziom rozgrywek był wysoki, a pary ze Śląska stale zajmują pozycje medalowe w Mistrzostwach Polski.
 
Wyniki niedzielnych zawodów: I m. KantorŁosiak, II m. BonkWolny, III m. SiedlokGaliński, IV m. CiołekHyjej. – Nasza najlepsza para czyli Galiński/Siedlok trafili dość pechowo w losowaniu na reprezentacyjną drużynę KantorŁosiak. Po wyrównanej walce wygrała para reprezentacyjna. Jednak nasi chłopcy walczyli dalej ostatecznie kończąc turniej na trzeciej pozycji.

(asr)