środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

LKS „Płomień” Siedliska świętuje 25-lecie

13.06.2009 20:27 | 0 komentarzy |
W tym roku mija dokładnie 25 lat od chwili, gdy w Siedliskach powstał klub piłkarski. Z tej okazji 31 maja LKS „Płomień” Siedliska oraz Rada Sołecka Siedlisk zorganizowała festyn rodzinny.
LKS „Płomień” Siedliska świętuje 25-lecie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W roku 1984 Paweł Szulc, Ernest Szram i Jan Gotzmann założyli klub sportowy w Siedliskach. Drużyna piłki nożnej została zgłoszona do rozgrywek podokręgu Racibórz w klasie C. Przez pierwszy rok mecze rozgrywane były na boisku w Turzu, ponieważ klub nie posiadał jeszcze własnego obiektu. Pierwszym prezesem został Paweł Szulc, sekretarzem Norbert Zimon, a skarbnikiem Stanisław Pląder. Aktualnym prezesem klubu jest Ernest Szram, który sprawuje tę funkcję od 19 lat.

W wyniku reorganizacji w sezonie 1985/86 drużyna awansowała do klasy B, gdzie grała przez 11 lat do sezonu 1999/2000, wówczas ekipa zajęła ostatnie miejsce i spadła do klasy C. W sezonie 2006/2007 ciężką pracą gracze z Siedlisk wywalczyli awans i ponownie prowadzą rozgrywki w B klasie. – Aktualnie posiadamy drużynę seniorów, ale planujemy stworzyć jeszcze drużynę trampkarzy lub juniorów. Jedynym ograniczeniem jest to, że nie mamy odpowiedniej ilości chętnych, żeby stworzyć taki skład – przyznaje E. Szram, prezes klubu.
Festyn, który odbył się na klubowym boisku z okazji jubileuszu cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Siedlisk. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W trakcie festynu odbył się turniej piłkarski z udziałem drużyn OSP Siedliska, Pracownicy „Maxpol” Kuźnia Raciborska oraz Oldboje LKS Płomień Siedliska. Wyniki pojedynków: OSP Siedliska - Pracownicy Maxpol Kuźnia Raciborska 1:2, OSP Siedliska - Oldboje LKS Płomień Siedliska 3:0, Oldboje Płomień Siedliska - Pracownicy Maxpol 6:1. Przy bardzo zaciętych pojedynkach stosunkiem bramek zwyciężyła drużyna Oldboji LKS Płomień Siedliska. Zwycięzcy i zarazem gospodarze turnieju odebrali puchar z rąk burmistrz Rity Serafin. Za działalność w klubie pamiątkowe puchary otrzymali również: Ernest Szram, Jerzy Łazienka, Paweł Szulc, Stanisław Pląder, Norbert Zimon, Krystian Bolik, Arkadiusz Targowski oraz Mieczysław Krawiec. Festyn zakończył się zabawą taneczną na wolnym powietrzu, która trwała do późnego wieczora.

(Marek Blokesz)