Sezon 2009/2010 - podział na grupy
Niewiele czasu zostało do pierwszego gwizdka, dlatego już teraz informujemy wszystkich sympatyków futbolu… o nowych składach poszczególnych grup rozgrywkowych.
Za niedługo walkę o ligowe punkty wznawiają drużyny naszego regionu. Wśród IV-ligowców… Podokręg Racibórz reprezentować będą zaledwie 3 ekipy: KP Unia Racibórz, KS Przyszłość Rogów i TS Górnik Pszów. Na poziomie klasy okręgowej sytuacja wygląda znacznie lepiej, gdyż w tym gronie posiadamy 8 zespołów: LKS Baterex Nędza, LKS Start Pietrowice Wielkie, LKS Naprzód Syrynia, LKS Krzyżanowice, LKS Czarni Gorzyce, LKS Silesia Lubomia, LKS Naprzód Czyżowice i KS Gosław Jedłownik. W każdej z grup A i B klasy występować będzie 16 drużyn, natomiast C klasę ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, podzielono na 2 grupy. Całą stawkę uzupełniają ekipy młodzieżowe, gdzie rywalizacja toczyć się będzie w 8 grupach, według następującego schematu: 3 grupy juniorów starszych i 1 grupa juniorów młodszych oraz 2 grupy trampkarzy starszych i 2 grupy trampkarzy młodszych.
Wykaz aktualny na dzień: 16 sierpnia 2009 roku
IV liga - grupa 2
1. KS Przyszłość Rogów
2. KS Polonia Marklowice
3. KS Polonia Łaziska Górne
4. GKS Gwarek Ornontowice
5. LKS Zapora Porąbka
6. KS Concordia Knurów
7. LKS Czaniec
8. GTS Bojszowy
9. GKS Grunwald Ruda Śląska
10. KP Unia Racibórz
11. BTS Rekord Bielsko-Biała
12. TS Górnik Pszów
13. KS Żory
14. MRKS Czechowice-Dziedzice
15. AKS Mikołów
16. GKS Unia Rędziny
Klasa okręgowa - grupa 3
1. LKS Jedność Jejkowice
2. LKS Baterex Nędza
3. LKS Gwiazda Skrzyszów
4. LKS Start Pietrowice Wielkie
5. KS Płomień Połomia
6. LKS Borowik Szczejkowice
7. LKS Naprzód Syrynia
8. LKS Krzyżanowice
9. LKS Czarni Gorzyce
10. LKS Silesia Lubomia
11. LKS Płomień Ochojec
12. LKS Naprzód Czyżowice
13. KS Górnik Radlin
14. KS Rymer Rybnik
15. KS Gosław Jedłownik
16. KS Naprzód Rydułtowy
A klasa
1. KS Rafako Racibórz
2. LKS Górki Śląskie
3. LKS Dąb Gaszowice
4. LKS Samborowice
5. KS 1905 Krzanowice
6. LKS Naprzód 37 Krzyżkowice
7. KS Kornowac
8. LKS Buk Rudy
9. LKS Tworków
10. LKS Ocice Racibórz
11. LKS Unia Turza Śląska
12. LKS Czarni Nowa Wieś
13. LKS Strzelec Rzuchów
14. LKS Naprzód 46 Zawada
15. KS Stal Kuźnia Raciborska
16. LKS Brzezie
B klasa
1. LKS Ruda Kozielska
2. LKS Studzienna
3. LKS Odra Nieboczowy
4. LKS Wypoczynek Buków
5. LKS 07 Markowice
6. LKS Wicher Płonia Racibórz
7. LKS Pstrążna
8. LKS Płomień Siedliska
9. LKS Zabełków
10. LKS Sparta Babice
11. KS Pietraszyn
12. LKS Dzimierz
13. LKS Lyski
14. LKS Chałupki
15. LKS Gamów
16. LKS Pawłów
C klasa (grupa 1)
1. LKS Bieńkowice
2. LKS Naprzód 32 Syrynia II
3. LKS Cyprzanów
4. LKS Zryw Rudnik
5. LKS Grzegorzowice
6. LKS Zameczek Czernica
7. KS Olszynka Olza
8. LKS Gaszowice II
9. LKS Wojnowice
C klasa (grupa 2)
1. LKS Adamowice
2. LKS Owsiszcze
3. LKS Raszczyce
4. LKS Zgoda Zawada Książęca
5. LKS Górki Śląskie II
6. LKS Jankowice
7. LKS Ruch Bolesław
8. LKS Baterex Nędza II
9. LKS Bogunice
10. LKS Płomień Kobyla
Juniorzy Starsi (grupa A)
1. LKS Start Pietrowice Wielkie
2. TS Górnik Pszów
3. LKS Ocice Racibórz
4. LKS Naprzód Czyżowice
5. LKS Czarni Gorzyce
6. LKS 07 Markowice
7. LKS Naprzód 32 Syrynia
8. LKS Buk Rudy
9. KS Rafako Racibórz
10. LKS Lyski
11. KS Przyszłość Rogów
12. LKS Dąb Gaszowice
Juniorzy Starsi (grupa B1)
1. LKS Tworków
2. LKS Krzyżanowice
3. LKS Unia Turza Śląska
4. LKS Brzezie
5. LKS Silesia Lubomia
6. LKS Owsiszcze
7. KS Kornowac
8. LKS Strzelec Rzuchów
9. LKS Odra Nieboczowy
10. LKS Zabełków
11. LKS Wicher Płonia Racibórz
12. LKS Naprzód 46 Zawada
Juniorzy Starsi (grupa B2)
1. LKS Studzienna
2. KS 1905 Krzanowice
3. LKS Gamów
4. LKS Samborowice
5. KS Stal Kuźnia Raciborska
6. LKS Sparta Babice
7. KS Pietraszyn
8. LKS Ruda Kozielska
9. LKS Czarni Nowa Wieś
10. LKS Zameczek Czernica
11. LKS Pstrążna
12. LKS Bieńkowice
Juniorzy Młodsi
1. LKS Start Pietrowice Wielkie
2. LKS Pawłów
3. LKS Górki Śląskie
4. LKS Bogunice
5. LKS Baterex Nędza
6. LKS Unia Turza Śląska
7. KS Stal Kuźnia Raciborska
8. LKS Zgoda Zawada Książęca
9. SALOS Pogrzebień
10. LKS Grzegorzowice
Trampkarze Starsi (grupa 1)
1. OSiR KP Unia Racibórz
2. KS Przyszłość Rogów II
3. LKS Adamowice
4. LKS Cyprzanów
5. LKS Ocice Racibórz
6. KS Rafako Racibórz
7. LKS Studzienna
8. LKS Pstrążna
9. LKS Lyski
10. KS Stal Kuźnia Raciborska
11. LKS Buk Rudy
12. LKS Płomień Kobyla
Trampkarze Starsi (grupa 2)
1. TS Górnik Pszów
2. KS Przyszłość Rogów I
3. LKS Naprzód 46 Zawada
4. LKS Naprzód 32 Syrynia
5. LKS Czarni Gorzyce
6. LKS Rozwój Bełsznica
7. LKS Tworków
8. LKS Krzyżanowice
9. LKS Zabełków
10. LKS Chałupki
11. LKS Bieńkowice
Trampkarze Młodsi (grupa 1)
1. WAP Jedłownik
2. LKS Silesia Lubomia
3. LKS Czarni Gorzyce
4. LKS Naprzód 46 Zawada
5. TS Górnik Pszów
6. KS Przyszłość Rogów
7. LKS Naprzód 37 Krzyżkowice
8. LKS Dąb Gaszowice
9. LKS Czarni Nowa Wieś
Trampkarze Młodsi (grupa 2)
1. LKS Start Pietrowice Wielkie
2. LKS Baterex Nędza
3. OSiR KP Unia Racibórz
4. LKS 07 Markowice
5. LKS Gamów
6. KS 1905 Krzanowice
7. LKS Górki Śląskie
8. LKS Wojnowice
Uwaga! O ewentualnych zmianach w wyżej wymienionych grupach, jakie mogą nastąpić jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek… będziemy informowali na bieżąco.
Sporządził: Artur Krzykała (ak)
Wykaz aktualny na dzień: 16 sierpnia 2009 roku
IV liga - grupa 2
1. KS Przyszłość Rogów
2. KS Polonia Marklowice
3. KS Polonia Łaziska Górne
4. GKS Gwarek Ornontowice
5. LKS Zapora Porąbka
6. KS Concordia Knurów
7. LKS Czaniec
8. GTS Bojszowy
9. GKS Grunwald Ruda Śląska
10. KP Unia Racibórz
11. BTS Rekord Bielsko-Biała
12. TS Górnik Pszów
13. KS Żory
14. MRKS Czechowice-Dziedzice
15. AKS Mikołów
16. GKS Unia Rędziny
Klasa okręgowa - grupa 3
1. LKS Jedność Jejkowice
2. LKS Baterex Nędza
3. LKS Gwiazda Skrzyszów
4. LKS Start Pietrowice Wielkie
5. KS Płomień Połomia
6. LKS Borowik Szczejkowice
7. LKS Naprzód Syrynia
8. LKS Krzyżanowice
9. LKS Czarni Gorzyce
10. LKS Silesia Lubomia
11. LKS Płomień Ochojec
12. LKS Naprzód Czyżowice
13. KS Górnik Radlin
14. KS Rymer Rybnik
15. KS Gosław Jedłownik
16. KS Naprzód Rydułtowy
A klasa
1. KS Rafako Racibórz
2. LKS Górki Śląskie
3. LKS Dąb Gaszowice
4. LKS Samborowice
5. KS 1905 Krzanowice
6. LKS Naprzód 37 Krzyżkowice
7. KS Kornowac
8. LKS Buk Rudy
9. LKS Tworków
10. LKS Ocice Racibórz
11. LKS Unia Turza Śląska
12. LKS Czarni Nowa Wieś
13. LKS Strzelec Rzuchów
14. LKS Naprzód 46 Zawada
15. KS Stal Kuźnia Raciborska
16. LKS Brzezie
B klasa
1. LKS Ruda Kozielska
2. LKS Studzienna
3. LKS Odra Nieboczowy
4. LKS Wypoczynek Buków
5. LKS 07 Markowice
6. LKS Wicher Płonia Racibórz
7. LKS Pstrążna
8. LKS Płomień Siedliska
9. LKS Zabełków
10. LKS Sparta Babice
11. KS Pietraszyn
12. LKS Dzimierz
13. LKS Lyski
14. LKS Chałupki
15. LKS Gamów
16. LKS Pawłów
C klasa (grupa 1)
1. LKS Bieńkowice
2. LKS Naprzód 32 Syrynia II
3. LKS Cyprzanów
4. LKS Zryw Rudnik
5. LKS Grzegorzowice
6. LKS Zameczek Czernica
7. KS Olszynka Olza
8. LKS Gaszowice II
9. LKS Wojnowice
C klasa (grupa 2)
1. LKS Adamowice
2. LKS Owsiszcze
3. LKS Raszczyce
4. LKS Zgoda Zawada Książęca
5. LKS Górki Śląskie II
6. LKS Jankowice
7. LKS Ruch Bolesław
8. LKS Baterex Nędza II
9. LKS Bogunice
10. LKS Płomień Kobyla
Juniorzy Starsi (grupa A)
1. LKS Start Pietrowice Wielkie
2. TS Górnik Pszów
3. LKS Ocice Racibórz
4. LKS Naprzód Czyżowice
5. LKS Czarni Gorzyce
6. LKS 07 Markowice
7. LKS Naprzód 32 Syrynia
8. LKS Buk Rudy
9. KS Rafako Racibórz
10. LKS Lyski
11. KS Przyszłość Rogów
12. LKS Dąb Gaszowice
Juniorzy Starsi (grupa B1)
1. LKS Tworków
2. LKS Krzyżanowice
3. LKS Unia Turza Śląska
4. LKS Brzezie
5. LKS Silesia Lubomia
6. LKS Owsiszcze
7. KS Kornowac
8. LKS Strzelec Rzuchów
9. LKS Odra Nieboczowy
10. LKS Zabełków
11. LKS Wicher Płonia Racibórz
12. LKS Naprzód 46 Zawada
Juniorzy Starsi (grupa B2)
1. LKS Studzienna
2. KS 1905 Krzanowice
3. LKS Gamów
4. LKS Samborowice
5. KS Stal Kuźnia Raciborska
6. LKS Sparta Babice
7. KS Pietraszyn
8. LKS Ruda Kozielska
9. LKS Czarni Nowa Wieś
10. LKS Zameczek Czernica
11. LKS Pstrążna
12. LKS Bieńkowice
Juniorzy Młodsi
1. LKS Start Pietrowice Wielkie
2. LKS Pawłów
3. LKS Górki Śląskie
4. LKS Bogunice
5. LKS Baterex Nędza
6. LKS Unia Turza Śląska
7. KS Stal Kuźnia Raciborska
8. LKS Zgoda Zawada Książęca
9. SALOS Pogrzebień
10. LKS Grzegorzowice
Trampkarze Starsi (grupa 1)
1. OSiR KP Unia Racibórz
2. KS Przyszłość Rogów II
3. LKS Adamowice
4. LKS Cyprzanów
5. LKS Ocice Racibórz
6. KS Rafako Racibórz
7. LKS Studzienna
8. LKS Pstrążna
9. LKS Lyski
10. KS Stal Kuźnia Raciborska
11. LKS Buk Rudy
12. LKS Płomień Kobyla
Trampkarze Starsi (grupa 2)
1. TS Górnik Pszów
2. KS Przyszłość Rogów I
3. LKS Naprzód 46 Zawada
4. LKS Naprzód 32 Syrynia
5. LKS Czarni Gorzyce
6. LKS Rozwój Bełsznica
7. LKS Tworków
8. LKS Krzyżanowice
9. LKS Zabełków
10. LKS Chałupki
11. LKS Bieńkowice
Trampkarze Młodsi (grupa 1)
1. WAP Jedłownik
2. LKS Silesia Lubomia
3. LKS Czarni Gorzyce
4. LKS Naprzód 46 Zawada
5. TS Górnik Pszów
6. KS Przyszłość Rogów
7. LKS Naprzód 37 Krzyżkowice
8. LKS Dąb Gaszowice
9. LKS Czarni Nowa Wieś
Trampkarze Młodsi (grupa 2)
1. LKS Start Pietrowice Wielkie
2. LKS Baterex Nędza
3. OSiR KP Unia Racibórz
4. LKS 07 Markowice
5. LKS Gamów
6. KS 1905 Krzanowice
7. LKS Górki Śląskie
8. LKS Wojnowice
Uwaga! O ewentualnych zmianach w wyżej wymienionych grupach, jakie mogą nastąpić jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek… będziemy informowali na bieżąco.
Sporządził: Artur Krzykała (ak)
W niektórych grupach zostały zaktualizowane wykazy drużyn!
Uwaga! W dniu dzisiejszym (31 lipca) z rozgrywek wycofany został IV - ligowy zespoł GKS Jastrzębie II.
W dniu dzisiejszym LKS Płomień Kobyla zgłosił do rozgrywek 2 drużyny: seniorów - C klasa (grupa 2) i trampkarzy starszych (grupa 1). Pozdrawiam
acha zapomniałem dodac ze profesjonalisci graja w extraklasie i conajwyzej I-II lidze! choc i z tym mozna polemizowac! (patrz Wisła Kraków) reszta to amatorzy! tylko ze jedni to traktuja profesjonalnie inni rekreacyjnie! a gra od C klasy do A to rekreacja weekendowa! i to jest najlepsza forma sportu! ja gram w okregówce...tez rekreacyjnie!
no nie taka sama! wystarczy pograc w klasie C i w okręgówce! różnice widac gołym okiem! w klasie C wystarczy przyjsc na mecz i go rozegrac! w okregówce bez treningu sił starczy na 15 minut! wiec to nie to samo! mozna porównywac co najwyzej sasiadujace klasy np okregówka i czołówka klasy A lub dolna czesc Iv ligi z czołówką okregówki!
tłumoku (choc zwykle unikam takich obrazliwych słów...ale jak kuba bogu...)
olbrzym a co ty myslisz że klasa B i A czy okręgówka to profesjonalizm? to taka sama C klasa!!! tylko że nie wszyscy moga grać w jednej grupie tłumoku!!!
Olbrzym a gdzie ty grasz "profesjonalisto"???
Olbrzym a gdzie ty grasz "profesjonalisto"???
Super ! dobrze że zrobili 2 c klasy tam graja amatorzy, także ilość meczy będzie odpowiednia dla nich !!
rogów gra w barażach z jakąś drużyna z częstochowy
W koncu co nieco się wyjaśniło!!!Artur znów najszybszy.
Rozgrywki C klasy rozpoczną się najprawdopodobniej 30 sierpnia.
Good Job Arturo!!! Greeting from Wroclaw
a co się stało z drużyną trampkarzy starszych Naprzodu Czyżowice,nie wystartują w rozgrywkach?
A na kiedy planowany jest start C-klasy?
Jastrzębie zapewne utrzyma rezerwy,bo prawdopodobnie zagra w II lidze.A co do Rogowa,to sądzę że nawet jak baraż się odbędzie,to i tak raczej pozostaną w IV lidze.Ale zobaczymy.Pozdrawim
Na dzień dzisiejszy Rogów jest drużyną IV-ligową - rozmawiałem dzisiaj w tym temacie z Katowicami i nie ma na razie żadnej innej decyzji (podobnie sytuacja wygląda z rezerwami Jastrzębia - też są zgłoszeni do IV ligi). Pozdrawiam
Rogów ma ponoć grać w barażu o III ligę