Sobota, 27 listopada 2021

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Japońskie walki na Leśnej polanie

31.07.2009 13:58 | 0 komentarzy |
Od 19 do 26 lipca w ośrodku wypoczynkowym Leśna polana w Szymocicach trwało zgrupowanie adeptów aikido - japońskiej sztuki walki, którzy przyjechali m.in. z Bułgarii, Słowacji, Czech a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 Japońskie walki na Leśnej polanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nasOrganizatorem zgrupowania był Raciborski Ośrodek Aikido i sensei Jacek Ostrowski. Zajęcia odbywały się trzy razy dziennie pod okiem światowej klasy instruktorów. Program przewidywał cztery tematy: zajęcia taijitsu, aikitaiso (techniki, ćwiczenia ręczne), techniki buki-waza (techniki form kata, kumitachi, kumijo oraz jo-nage z użyciem broni typu bokken, jo, tanto) oraz shodo (sztuki kaligrafii japońskiej).
 
Było to pierwsze tego typu zgrupowanie zorganizowane na terenie powiatu raciborskiego. - Wszystkie kluby organizują w okresie wakacyjnym tego typu zgrupowania, tyle że nad morzem, w górach czy też poza granicami kraju. Ja  chciałbym pokazać wszystkim naszym przyjezdnym gościom piękno Raciborza i jego okolice, a tym samym promować nasz region - mówi sensei Ostrowski.

- Wszyscy razem ciężko pracowaliśmy i wymienialiśmy doświadczenia na macie, nie zwracając uwagi na zmęczenie, które odczuwaliśmy coraz bardziej. Jednak to co było zawsze obecne, to radosny uśmiech na zmęczonych twarzach. Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła nam nie tylko na treningu ale również poza dojo. Mieliśmy możliwość słuchania wieczornych koncertów bluesa, które dawał nam sensei Edi - mówią uczestnicy.

Od 3 do 14 sierpnia (jako jeden z punktów programu lata w mieście) w dojo Raciborskiego Ośrodka Aikido odbędzie się drugi turnus zajęć dla dzieci pt.: „Będę samurajem” pod patronatem posła Henryka Siedlaczka. Pierwszy turnus obozu wywołał duże zainteresowania i zadowolenie zarówno wśród dzieci jak i wśród ich rodziców. Dzieci codziennie będą miały okazję ćwiczyć shodo, karate kyokushin, brazylijskie ju-jitsu oraz aikido pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Nauczą się pierwszej pomocy przedmedycznej. Codziennie będą witane śniadaniem, które jak inne punkty programu jest nieodpłatne. Do udziału w zajęciach zgłosiło się już 25 osób.  
 
8 i 9 sierpnia w dojo Raciborskiego Ośrodka Aikido odbędzie się seminarium z ken-jutsu i kyudo. Trening ken-jutsu polega na szermierce bojowej, ken-jutsu zaś obejmuje techniki i taktykę realnej walki. Zajęcia będą prowadzone przez Krzysztofa Jankowiaka, który tajniki ken-jutsu poznał dzięki samemu mistrzowi Soke Toshimichi Takeuchi. Impreza odbędzie się podczas II turnusu zajęć dla dzieci „Będę samurajem”.

JG