środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Powalczyli i przywieźli brąz

14.09.2009 12:55 | 1 komentarz |
Piłkarze Salosu Pogrzebień wrócili z XVII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej W Lublinie z brązowymi krążkami na piersi.
Powalczyli i przywieźli brąz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Długo wyczekiwany, bo pierwszy udział zawodników z Pogrzebienia na imprezie tej rangi już w pierwszym występie przyniósł sukces. Podopieczni Krzysztofa Koczora, zawodnicy z parafii z Pogrzebienia, dzielnie walczyli z rówieśnikami z całej Polski. Igrzyska były dużą imprezą, w której organizację oprócz SALOSU, włączyło się wiele organizacji oraz Ministerstwo Sportu i PKOL. Oprócz zawodów piłkarskich, zawodnicy i zawodniczki z całej Polski rywalizowali w siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym.
Salos Pogrzebień udał się do Lublina 11 września w mocno osłabionym składzie. - Najwięcej braków było w obronie, jednak udało się to jakoś ustawić - mówi trener Koczor. Wielu graczy zachorowało, bądź uległo wypadkom losowym przed turniejem. W pierwszym spotkaniu pogrzebie nianie przegrali z Suwałkami 1:2. Gracze ze śląska prezentowali się lepiej, jednak zawiodła skuteczność. Ta porażka nie eliminowała jednak z wali o medale. W półfinale graczom Pogrzebienia przyszło się zmierzyć z rówieśnikami z Lubina. Ten mecz rozegrali we wspaniałym stylu, walcząc z przeciwnikiem, lecz i samym sobą, z bólem. Byli lepsi od lubinian w każdym elemencie poza jednym: skutecznością. Po nieszczęśliwej porażce postanowili za wszelką cenę udowodnić swoją wartość i pokonali w meczu o brąz chłopców z Dzierżoniowa 1:0. W tym meczu, po męczącym półfinale gra nie wyglądała już tak dobrze, jednak upór i trochę szczęścia dały sukces. Mistrzami zostali gracze z Suwałk, którzy rozkręcali się z meczu na mecz. Należy zauważyć , że świetnie spisywali się sędziowie z Lublina, którzy prowadzili rozgrywki Wspaniałą imprezę otworzył i zamknął Krajowy Duszpasterz Sportowców ks. Edward Pleń sdb.

Teraz piłkarze Salosu skupiają się na grze w lidze juniorów, chcąc zając jak najwyższe miejsce.

Skład: Michał Radecki, Tomasz Walkowicz, Kamil Nikitiuk, Dominik Kowol, Mariusz Porwoł, Michał Koczor, Radosław Złatorz, Jarosław Gorywoda, Adrian Wichtowski, Daniel Komorek, Sławomir Władarz, Kamil Koczor, Kamil Nowak.

Salos Pogrzebień: Prezes: ks. Ireneusz Piekorz sdb. Trener: Krzysztof  Koczor. Kierownik drużyny: Michał Knura.

Michał Knura