Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Nędza lepsza od…Unii

30.09.2009 11:04 | 4 komentarze |
W meczu Pucharu Polski rozgrywanym w Nędzy pomiędzy LKS Baterex Nędza a KP Unią Racibórz, zwyciężył zespół z Nędzy 2:1 (1:0). Bramki: Pieczka 2 (karny), Kłosek 76- Frydryk 58.
Nędza lepsza od…Unii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Na tym etapie Unia zakończyła swoją przygodę w Pucharze Polski. Już pierwszą akcję gospodarzy przerwał Rusin faulem w obrębie pola karnego na Szymonie Cicheckim, jedenastkę pewnie wykonał Pieczka. Potem niewiele ciekawego się działo, bo zawodnicy obu drużyn podawali niecelnie, a po stracie piłki często faulowali. Po zmianie stron grający z kontry gospodarze mieli szansę, którą zmarnował Kłosek, który nie trafił z kilku metrów do bramki. W ładnej akcji Unitów głową wyrównał Frydryk, po dokładnej centrze Zejdlera. Unia przyspieszyła po zdobytej bramce, ale zabrakło celnych podań i wykończenia akcji w obrębie pola karnego. Natomiast grający z kontry gospodarze mieli bardzo dobre sytuacje strzeleckie, ale bramkarz Unii Michał Bedryj był na miejscu i wyjaśniał niebezpieczne sytuacje podbramkowe na swoją korzyść. Do momentu, gdy w sytuacji sam na sam po jedynym błędzie obrońcy znalazł się Kłosek i precyzyjnie strzelił przy słupku. W dzisiejszym meczu Unia zagrała bez kilku zawodników: Szałkowski, Gawron, Sławik, Majewski, Janeta, Kowalczyk i poniosła kolejną stratę, bo kontuzji doznał Kiełtyka, który już prawdopodobnie nie zagra tej jesieni.

Składy drużyn:
LKS Baterex Nędza: Zając, Przeliorz, Depta H.,Paprotny, Tumula, Cichecki A.(89 Bondaro), DeptaJ., Pieczka, Cichecki Sz., Kłosek (86 Sobeczko), Dudek(71 Kalus).

KP Unia Racibórz: Bedryj, Wardęga(80 Fryt), Podstawka, Ł.Haras, Selera(46 Mużelak), Rusin, Zejdler, R.Haras, Rachwalski, Kiełtyka(30 Pniewski), Frydryk).

Wyniki pozostałych spotkań 1/4 PP

LKS Pawłów – KS Stal Kuźnia Raciborska 2 - 0
LKS Silesia Lubomia – KS Przyszłość Rogów 3 - 0
LKS Naprzód Czyżowice – LKS Czarni Gorzyce 2 - 5

WZ