Przegraliśmy przez sesję

24 stycznia w Raciborskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki zagrały drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli – Green Turkey i Koltech. Wyrównany mecz ze wskazaniem na Green Turkey, który zagrał pierwszy mecz dobrze w strefie obronnej.

Początek spotkania był wyrównany, gra kosz za kosz, przy wyniku 9:8 dla Koltechu zawodnik Green Turkey Damian Półtorak trafił za 3 punkty i wyprowadził na prowadzenie swój zespół 9:11. Chwilę później za dwa punkty trafił Jarosław Wróblewski dla zespołu Koltech i I kwarta skończyła się remisem 11:11. W drugiej kwarcie do pewnego momentu przebieg meczu wyglądał podobnie jak w I kwarcie, później dwupunktową przewagę zdobył zespół Green Turkey i powiększył ją do czterech punktów 16:20. Do końca tej kwarty Koltech rzucił jeszcze osiem punktów, a Green Turkey tylko cztery i kwarta kończy się 24:24, ostatni kosz na remis dla Koltechu rzucił Dariusz Szyksznian. Od zdobycia dwóch punktów zaczynali III kwartę zawodnicy Green Turkey, sukcesywnie powiększając przewagę.

Po rzucie Piotra Halamy za dwa punkty Green Turkey wyszedł na prowadzenie różnicą ośmiu punktów 35:27. III kwarta ostatecznie skończyła się wynikiem 39:36 dla Green Turkey.

W ostatniej kwarcie zespół Green Turkey zdobył serią osiem punktów, nie tracąc żadnego i powiększył przewagę do 11 punktów do stanu 47:36. Green Turkey utrzymał bezpieczną przewagę, a na koniec spotkania Damian Półtorak i Piotr Halama rzucili za trzy punkty, w odpowiedzi Dariusz Szyksznian z Koltechu rzucił tylko za dwa. Cały mecz skończył się wygraną zespołu Green Turkey 59:48.

– Pierwszy raz zagraliśmy dobrze w strefie obronnej, mieliśmy więcej przechwytów. Obrona zagrała na „pięć”, a skuteczność w ataku była na trzy z plusem. Dzisiaj dobrze zagraliśmy w szybkim ataku i rzuciliśmy parę trójek – skomentował spotkanie Marcin Zubko, kapitan drużyny Green Turkey.

– Przyczynę porażki upatruję w niepełnym składzie, w jakim graliśmy. Parę chłopaków nie mogło przyjechać z powodu sesji egzaminacyjnej. Mieliśmy słabą skuteczność pod koszem. Wyróżniającą się postacią w tym meczu był Damian Adamiec, który po 3 miesiącach wrócił z Holandii. Czekamy na rundę play-off, by się zrewanżować za ten przegrany mecz – powiedział po meczu Maciej Brudziana, kapitan zespołu Koltech.

Skład drużyny i punkty Koltechu: Damian Szyksznian 11, Marek Hałko 5, Maciej Brudziana 18, Jarosław Wróblewski 8, Damian Adamiec 6.

Skład drużyny i punkty Green Turkey: Piotr Halama 11, Mateusz Pikuła 6, 2, Marcin Zubko 1, Damian Półtorak 26, Jakub Toczyłowski 2, Robert Grabiec 19.