Chłopcy zdmuchnięci przez Huragan

W najciekawszym meczu ostatniej kolejki ALK Wild Boyz przegrał z zespołem Huragan 50:59. Przed tym meczem Wild Boyz zajmował czwarta pozycję, a Huragan piątą. Każda z drużyn miała po 19 punktów i bezpośredni mecz decydował o awansie do rozgrywek play-off.

Huragan rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia,  rzutem za 3 punkty, które zdobył Marcin Bukowski. Wild Boyz nie poddał się bez walki i po pierwszej wyrównanej kwarcie wygrywał 12:10. W drugiej kwarcie Huragan po rzutach Michała Kitzingera zdobył już 7 punktów przewagi. Wild Boyz do końca kwarty zdążył jednak przegonić przeciwnika i wygrać kwartę 24:23. Decydująca o losach meczu była trzecia kwarta, w której 10 punktową przewagę uzyskał  Wild Boyz. ale nic bardziej mylnego na tym spotkanie i towarzyszące emocje się jeszcze nie skończyły. Huragan rzucił 9 punktów w serii i kwarta zakończyła się jak poprzednie minimalnym prowadzeniem Wild Boyz. Na rozpoczęcie IV kwarty Huragan dalej punktuje, a Wild Boyz zdobył pierwsze swoje punkty dopiero po około 6 minutach meczu. Od stanu 39:42 Huragan powiększył przewagę do 7 punktów i utrzymał ją do końca spotkania, które wygrał 57:50. Czwarta kwarta w ostatnim meczu zadecydowała o awansie do rozgrywek play-off zespołu  Huragan, który w decydującym spotkaniu nieznacznie wygrał z Wild Boyz.

Wild Boyz - Huragan 50:59
(12:10, 12:13, 13:13, 13:23)

Huragan: Marcin Bukowski 13, Łukasz Bunio 12, Dariusz Ronin 11, Przemysław Chęć 6, Michał Rabczuk 4, Michał Kitzinger 4, Przemek Łapiński 2.

Wild Boyz: Marcin Kampka 15, Ariel Teodorowicz 9, Marek Skonieczny 8, Jakub Rejner 7, Jarosław Mularski 6, Rafał Michoń 3, Marcin Gołębiowski 2, Artur Chodkowski 0, Paweł Iskała 0.

- Jestem szczęśliwy, że pierwszy raz awansowaliśmy do rozgrywek play-off. Po zaciętej walce wygraliśmy z wymagającym przeciwnikiem, jakim jest zespół Wild Boyz. Pogubiliśmy się na początku, ale potem każdy zagrał swoje. Rezerwowi, którzy wchodzili z ławki, także dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu. Naszym największym mankamentem była gra na stojąco - stwierdził Dariusz Ronin, kapitan zespołu Huragan.

- Zasłużone zwycięstwo drużyny Huragan. Niestety w tym sezonie nie awansowaliśmy do rozgrywek play-off. Chciałbym pochwalić zawodników za chęć do walki. Wyszło nam dwie i pół kwarty, potem całą wypracowaną przewagę straciliśmy w ciągu kilku minut. Nie wytrzymaliśmy presji meczu i nie wykorzystaliśmy sytuacji stuprocentowych - powiedział Marcin Kampka, kapitan Wild Boyz.