Koszykówka zmienną jest

W  rewanżowym meczu play-off  ligi ALK o miejsca 5-8 Wszystko Jedno wygrał z Green Turkey 63:51. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Wszystko Jedno wygrało z Green Turkey 63:58 i sprawa wygrania dwumeczu i walki o piąte miejsce była otwarta.

Pierwsze niedzielne spotkanie w ALK miało dwa oblicza. Po pierwszej połowie Green Turkey prowadziło 13  punktami i wydawało się, że niewiadomą jest nie kto wygra, ale z jaka przewagą Green Turkey nad Wszystko Jedno. Czy podobnie nie pomyśleli zawodnicy zespołu , który prowadził w tym spotkaniu ? Druga połowa spotkania to metamorfoza Wszystko Jedno, którzy w ciągu dwóch kwart zyskali 25 punktów więcej od przeciwnika. Pod koniec IV kwarty trzy rzuty pod rząd za trzy punkty dla drużyny Wszystko Jedno ostatecznie dobiło przeciwników. Zwycięzcami dwumeczy play-off zostały drużyny:  Wszystko Jedno, Sneaker4u, Kaman, Koltech

Green Turkey – Wszystko Jedno 51:63
(15:13, 18:7, 4:19, 14:24)

Green Turkey: Piotr Halama 26, Damian Półtorak 9, Jakub Toczyłowski 8, Robert Grabiec 6, Marcin Zubko 2,  Jakub Hawdal 0.

Wszystko Jedno: Łukasz Dudek 22, Piotr Klemens 14, Michał Zwierzyna 12, Kuba Gruchot 5, Rafał Klemens 6, Adam Zwierzyna 5, Mariusz Szatko 2.

- Początek spotkania jak zwykle zaczęliśmy słabo, jednak trener umiał nas zmotywować do odrobienia 13 punktów straty do przeciwnika. Cała drużyna zagrała dobre spotkanie, szczególnie pod koniec, gdy w decydującym momencie rzuciliśmy trzy raz za trzy punkty, co dobiło przeciwnika  - powiedział Piotr Klemens, zawodnik Wszystko Jedno.

– Dzisiaj zagraliśmy tylko w dwóch kwartach, 13 punktowa przewaga uśpiła nas, poczuliśmy się pewnie  i coś się w naszej grze zacięło. Dwie ostatnie kwarty obnażyły nasze braki, brak koncentracji i błędy popełniane w całym sezonie – skomentował Marcin Zubko, kapitan drużyny Green Turkey.

Wyniki pozostałych spotkań

KOLTECH – WILD BOYZ 57:63 (20:18, 9:18, 15:14, 13:13)
Koltech: Brudziana 18, Czekajło 18, Wolanin 15
Wild Boyz: Skonieczny 20, Rejner 19, Kampka 8

DHL – SNEAKERS4U 61:65 (12:15, 14:16, 19:16, 16:18)
DHL: Żurek R. 23, Cycoń 12,
Sneakers4U: Zwierzyna P. 22, Szalc 15, Dziwoki 12,

KAMAN – HURAGAN 61:51 (14:12, 16:16, 9:19, 22:4)
Kaman: Nowacki 15, Szczepaniak 13, Wranik 12, Atłachowicz 11,
Huragan: Bunio 14, Chęć 11, Ronin 10, Rabczuk 10

WiZ

20 komentarzy

Śledź tę dyskusję
~l (83.30. * .77) 20.06.2010 23:59

No dobra , wypadek przy pracy. To ile muszą odrobić?

~dupek (95.160. * .22) 20.06.2010 23:47

Słaba prowokacja :D

~l (83.30. * .77) 20.06.2010 23:04

Niech ktoś napisze iloma punktami s4u powiezli kamana. Jaką mają zaliczkę przed rewanżem

~Sztefen (88.199. * .136) 15.06.2010 19:20

I co z tym zakończeniem ligi...będzie impreza?

~Miszcz:P (93.105. * .255) 15.06.2010 18:19

Jestem prawie na każdej amatorce. Musze przyznać, że z roku na rok chłopcy grają coraz lepiej. Od kilku meczy kibicuję młodej druzynie green Turkey. Bardzo sprawdza sie ich rozgrywający, który tworzy dość ciekawe akcje. Chociaż walczą o 7 miejsce, mam nadzieję, że za rok pójdzie im o wiele lepiej:)

~sendzia (78.31. * .54) 09.06.2010 22:10

no jasne Mary ze kibicujecie KAMANOWI bo S4U to wasi "wrogowie" numer jeden hahaha. spoko bo mecze z wami byly naprawde pasjonujace. wielka piona dla zespolu De Ha eL.
pozdrowki

pozdrowki

~Do Arka Nowackiego?? (77.253. * .193) 09.06.2010 17:37

Witam! Planujecie w tym roku jakies zakonczenie Ligi??

~1 (77.253. * .193) 09.06.2010 16:09

Fajna wypowiedz

~mary (93.105. * .173) 08.06.2010 17:37

Cieszę się wielu ludziom mecz się podobał, faktycznie było dobrze, myślę że wszyscy Ci co byli na meczu widzieli że serca do walki nam nie brakowało. Świadczyć może o tym fakt że minutę przed końcem stan dwumeczu został wyrównany i wszystko mogło się stać. Zabrakło nie dużo, trochę zimnej krwi, trochę szczęścia, dwie akcje mogące nam dać wygraną w końcówce w łatwy sposób oddaliśmy przeciwnikom. W efekcie to w naszej szatni a nie pod 2 panowała nieprzyjemna cisza po meczu i to my a po raz trzeci z rzędu będziemy musieli zadowolić się małym finałem. Nie będę ukrywał że mierzyliśmy w tym sezonie wyżej i całkiem dobrze sie wszystko zapowiadało, taki jest sport :) Szacunek dla przeciwnika za ogranie nas.
W finale oczywiście, jak co roku, pewnie jedyni, kibicujemy Kamanowi :)))
Pozdro dla wszystkich koszykarzy

~wirtualny gracz S4U (213.238. * .177) 08.06.2010 14:31

I co?? i Po co te wszytskie docinki przedmeczowe , ze S4U nie dadza rady , ze S4U przegraja, przeciez DHL ma Galdie?! A ja Mam talent i pokazalem na parkiecie co potrafie i razem z chlopakami pojechalismy DHL. Nie ukrywam ze chcemy wygrac ta lige i do tego tez bedziemy dazyc w najblizszych dwoch spotkaniach! Zapowiada sie znakomity final, bo mecz o 3 miejsce nie bedzie pasjonujacy, wiadomo ze DHL ich rozniesie. Jedno mnie dziwi ze Emil tak slabno zagral no ale nadarabial caly sezon takze nie mamy do niego pretensji :) Szalu , Burek elegancko , Sosin zbiorki poezja , Reszta tez pieknie, caly zepsol zagral sowje i widac rezultat!!! Czekamny na niedziele i zacieramy rączki :)

~nynom (213.238. * .177) 08.06.2010 14:22

mi osobiscie meczyk sie podobal, faktycznie niektorych z DHL ponioslo ale to jest sport i emocje!
Najlepszy i tak jest Dudek z WB:D ten koles wogole nisczzy wszytskich:D

~#87 (93.105. * .237) 08.06.2010 00:12

A ja chciałbym podziękować chłopakom z DHL za naprawdę zaje..sty i dramatyczny półfinał, wszyscy dawali z siebie wszystko. Po meczu niektórzy z nich gratulowali nam wygranej i życzyli powodzenia w finale!!! (co przyznam było dla mnie małym ale pozytywnym szokiem) Szkoda tylko że ten pozytywny wizerunek skutecznie psuł jeden zawodnik DHL z nr 6, który bez przerwy prowokował i szukał niepotrzebnych spięć na parkiecie. Mocna i ostra gra owszem ale z szacunkiem dla przeciwnika. Pozdro

~nono (83.5. * .141) 07.06.2010 22:48

Szkoda, że przed meczami niektórzy udają wielkich znajomych, kolegów, a jak dochodzi do ważnych meczów to pokazują swoją prawdziwą twarz i zachowaniem oraz tekstami nie potrafią okazać ducha fair-play:/ Gratuluję np. trenerowi DHLu, że miał cierpliwość i zapał prowadzić chłopaków i nawet już chyba te pewne trzecie miejsce tez jest dla tej ekipy sukcesem, ale szkoda nieładnego zachowania wyżej wymienionego w ostatnim meczu z S4U, o Ryśku juz nie wspomnę (wiadomo są emocje, sa nerwy ale trzeba tez sie kontrolować). Sa po prostu ludzie, którzy z pokorą nie potrafią przegrywać. Czekam na zajebisty finał:)

~S4U (78.31. * .54) 07.06.2010 19:58

i to pokazuje ze nie ma co byc takim pewnym. niektorym udalo sie niezle utrzec nosa! szczegolnie dziewczynkom z DHL'u i choc nic do nich nie mam ta satysfakcja jest cudowna ze przegrali z S4U :D KAPITAN BOMBA KU**A !!!!!