Adamowice wywalczyły awans

W meczu zaległej XVI kolejki C klasy (grupa 2) podokręgu Racibórz, rezerwy LKS 1908 Nędza uległy na swoim stadionie LKS Adamowice 1:2. Dzięki temu zwycięstwu Adamowice awansowały do B klasy w sezonie 2010/2011. ZOBACZ VIDEO.

Mecz się rozpoczął od mocnego uderzenia gości z Adamowic, którzy już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie jednak w bramce Nędzy świetnie się spisał Mateusz Skwirut. Przez następne kilka, a nawet kilkanaście minut na boisku nie działo się nic, co byłoby warte odnotowania. Przed przerwą po jednym strzale oddali zawodnicy obu ekip i drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym wyniku. Po przerwie gra się nieco ożywiła, ale efekty widoczne były dopiero w 74. minucie, kiedy to Karol Frank dał prowadzenie gościom z Adamowic. Siedem minut później drugą bramkę dla Adamowic zdobył Paweł Hajok i kibice przyjezdnych już dopisywali w tabeli 3 punkty dające awans ich pupilom. Na dwie minuty przed doliczonym czasem gry, sędzia meczu podyktował rzut karny dla Nędzy po faulu na Adrianie Kornasie. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Marcin Bochenek. Wynik do końca meczu się nie zmienił i Adamowice mogły świętować awans do B klasy.

LKS 1908 Nędza II – LKS Adamowice 1:2 (0:0)
Karol Frank 74’, Paweł Hajok 81’ – Marcin Bochenek 88’-k.

Więcej we wtorkowym wydaniu Nowin Raciborskich.

(kozz)

35 komentarzy

~Sammy (37.225. * .130) 19.10.2023 21:46
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~hop (83.4. * .141) 16.06.2010 09:45

Sztuką nie jest wygrywanie meczów na szczycie, a wygrywanie z teoretycznie słabszymi :) Wtedy ma się mistrza :)

~XYZ (83.5. * .156) 15.06.2010 22:59

Owsiszcze były w połowie w rezerwowym składzie (grało aż 4 juniorów) wiec to też miało wpływ na wynik. A mecz moim zdaniem równy. Jesli chodzi o oba mecze to jest remis, 2:1 dla Owsiszcz w Owsiszczach i 2:1 dla Adamowic w Adamowicach :P

~anonim (83.30. * .43) 15.06.2010 21:53

no faktycznie we niedzielnym meczu adamowice prezentowaly sie lepiej niz Owsiszcze swiadczy o tym takze wynik lecz ich wielka nieskuteczność prosi o pomstę do nieba...

~Markus (83.27. * .196) 14.06.2010 21:27

Byłem wczoraj w Adamowicach i ta drużyna z pewnością prezentuje się lepiej niż Owsiszcze.Aczkolwiek wielkiej furory w serie B im nie wróżę.Za dużo okazji,za mało wykorzystanych szans.A Owsiszcze moim zdaniem mogą powalczyć z Cyprzanowem o serie B.

~Pioner (83.5. * .204) 14.06.2010 12:02

Zdziwiłbyś się :) Niektóre drużyny grają ładną piłkę w C klasie (głównie te z czołówki tabeli) i nie jest to metoda "kopni - leć" jak wiekszość "zawodowców" twierdzi. Wiem bo nie raz widziałem takie mecze i powiem Ci ze ciekawe talenty rodzą sie w poszczegolnych drużynach. Zapraszam Cie na jakikolwiek mecz C klasy ale z górnej półki :P

~lukasz (83.22. * .123) 13.06.2010 13:53

wydaje mi sie, ze druga bramka dla Adamowic to ewidentny spalony ..

~do Pionera (83.30. * .150) 13.06.2010 13:44

No wiesz to jest C-klasa;p

~Pioner (83.5. * .157) 13.06.2010 13:06

Ps. A film slaby, widac ze poziom to za wysoki nie byl podczas meczu :)

~Pioner (83.5. * .157) 13.06.2010 13:04

Do kibic - jakoś nikt z Owsiszcz sie tu nie wypowiada xD wiec nie wiem o co Ci chodzi :-)

~kibic (83.30. * .207) 12.06.2010 18:01

Gratulacje dla Adamowic-należy sie wam awans!! A Owsiszczami sie nie przejmujcie, żal im dupe sciska!!!!!

~Do poull9 (83.5. * .106) 12.06.2010 14:56

Długo nie mieliscie takiego trudnego przeciwnika? Ostatnio to 17 pazdziernik ;) 2:1 dla Owsiszcz. Niby uratowali remis w Bogunicach ale z Wami jednak wygrali. Nie mówie ze to Owsiszcze bardziej zaslugują na awans bo nie mam zdania ale z pewnoscia pojawie sie na waszym boisku w niedziele i sam ocenie ktora z druzyn gra lepsza pilke bo jak narazie to gora dla mnie jest druzyna z Owsiszcz

~poull09 (83.5. * .101) 12.06.2010 13:47

Przypominam także, że w drużynie gospodaży wystąpiło kilku zawodników z pierwszej drużyny, która gra w lidze okregowej. Z tak silna drużyna już dawno zespół z Adamowic nie miał mozliwości gry. Z tak trudnym rywalem nie można grać pieknej dla oka piłki. Ważny był cel, który goście zrealizowali w 100%, w końcu to "tylko" drużyna która grała w C klasie.

~poull09 (83.5. * .101) 12.06.2010 13:40

Srzelone 73 bramki w 16 meczach nie są przykładem szczęścia, tylko dobrej gry całego zespołu. Zapraszam na stronę klubu i strzelcy bramek. Jest tam czterech obrońców, więc akcje ofensywne prowadzi cała drużyna. Zapraszam na niedzielny mecz z Owsiszczami i wtedy zobaczymy, która druzyna gra lepszy i skuteczniejszy futbol. Pozdrawiam serdecznie wszystkich krytyków.:)

~poull09 (83.5. * .101) 12.06.2010 13:33

1:47 zawodnik strzelający kopie piłke z lini autowej (patrzcie na kurz z "wapna" przy uderzeniu). Przypominam, że nie ma pozycji spalonej, gdy zawodnik stoi "za piłką". A numer 13 jest z pół metra przed bramką! nawet jeśli dotknął piłki przed linią to i tak bramka byłaby strzelona prawidłowo. Ocenę, czy był faul po którym był podyktowany karny zostawiam bez komentarza.

~xx:) (78.31. * .170) 12.06.2010 12:42

Spadniecie i tyle!!! nic nie graliscie :)jestescie słabi macie wiecej szczescia niż rozumu ADAMOWICE!!!!!!!!!!!

~poull09 (83.5. * .101) 12.06.2010 09:34

Na filmiku 1:07. Moment podania piłki. Patrzcie gdzie stoi stoper, a gdzie napastnik! i wszystko jasne.

~hehe (89.200. * .103) 12.06.2010 08:16

Cieszcie sie bo za nie długo spadek z powrotem do C klasy

~kibol (93.105. * .196) 12.06.2010 05:04

Gratulujemy awansu!

~rownież do PF (83.30. * .253) 11.06.2010 22:37

jak obydwie bramki zostaly strzelone ze spalonego to jakim cudem przy pierwszej bramce przy podaniu pilka mija obronce od strony srodka boiska dochodzi do Franka K. i on juz tylko dopelnia formalnosci... co napiszesz moze to jakies cuda czy cos w tym stylu!!!

~do PF (83.30. * .253) 11.06.2010 22:32

owsiszcze graja tak piekna pilke ze w Bogunicach pomalu by przegrali w ostatnich minutach uratowali remis... a w C-klasie juz graja od paru dobrych lat...dlatego twoj komentarz jest zrownowazony ze zwyklym spamem ktory zasmieca wazniejsze posty... co do utrzymania w B-klasie... zobaczymy za rok jak bedziemy na polmetku rozgrywek

~Kibicka (89.200. * .65) 11.06.2010 22:02

nalezy wam sie ta B klasa, Gratulacje ;) A w Nedzy chlopaki pokazaly co potrafia :)

~Kibic (87.205. * .189) 11.06.2010 18:27

Powiem tak... grałem przeciwko Owsiszczom i nie grają nic specjalnego, może ewentualnie u Siebie... a gra Adamowic może i opiera się na młodych, ale wszyscy zawodnicy są ze Swojej wsi... a i tak potrafią pograć piłą... Zobaczymy jak to będzie w B klasie, ale życzę im spokojnego utrzymania... i być może w następnych sezonach walki o A klasę...

~...... (83.30. * .158) 11.06.2010 17:32

widać jak owsiszcze grają lepiej po miejscu w tabeli!!!!!!!
PF zal mi ciebie
B-klasa oooooo

~Mieszkaniec Gminy Lyski (83.30. * .98) 11.06.2010 17:22

A ja się cieszę że dostali się do B-klasy;p
Zobaczymy co tam pokażą;p

~PF (88.199. * .234) 11.06.2010 16:01

oby dwie bramki ze spalonego...adamowice nie zasluguja na Bklase,z ta gra daleko nie zajda,jak wejda tak spadna,owsiszcze gra o wiele lepsza pilke niz adamowice,bo adamoice tylko kapa wio i mlodzi z przodu lataja,chrascie graja Antyfutbol,bo inaczej tego nie idzie nazwac:)

~uiu (83.15. * .218) 11.06.2010 10:49

jakby nie było za sędziów płaci klub. JAk chcecie to dowalajcie sobie kosztów. Zazdrośni jesteście i tyle :)

~fajtłapa (83.27. * .9) 11.06.2010 09:11

Czemu w C klasie nie ma liniowych sędziów? braki w kadrze? Stać podokręg raciborski na C klasę 19 zespołową... jeśli brakuje sędziów to uniemożliwcie powstawanie nowym klubom amatorskim i zróbcie jak w podokręgu zielonogórskim... tam C klasa jest trzyzespołowa ;)

~kk (83.238. * .192) 11.06.2010 08:05