Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Najlepszych pływaków mają w „Dwójce”, ale królem jest Bartosz z „Jedynki”

19.04.2011 22:30 | 6 komentarzy | art

 

Bartosz Sawicki największym wygranym zakończonej edycji Mistrzostw Szkół Podstawowych Wodzisławia w pływaniu, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu na pływalni na Wilchwach.  

 

Najlepszych pływaków mają w „Dwójce”, ale królem jest Bartosz z „Jedynki”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 wygrał w klasyfikacji generalnej wszystkich trzech męskich konkurencji – czyli żabką, grzbietem i kraulem. Bartosz jest uczniem 4 klasy, a w pokonanym polu zostawił uczniów starszych roczników. Od kilku lat trenuje regularnie w Górniku Radlin, w którym również święcił już sukcesy w swoich kategoriach wiekowych na różnego rodzaju imprezach. Wśród dziewcząt klas 4-6 rywalizacja była bardziej wyrównana. W klasyfikacji generalnej grzbietu wygrała Zuzanna Gajtkowska z SP 2. Kraulem najlepiej spisała się Martyna Bronek z SP 4, zaś żabką Alicja Adamska z SP 5.

Wśród chłopców klas 1-3, którzy rywalizowali bez podziału na style w klasyfikacji generalnej wygrał Kacper Michałek, uczeń SP 16. Wśród dziewczynek równych sobie nie miała Zuzanna Faron, z SP 2, która osiągnęła aż 28 punktów przewagi nad kolejną w klasyfikacji zawodniczką.

W klasyfikacji szkół zdecydowane zwycięstwo odnieśli uczniowie SP 2, którzy zdobyli dla swej szkoły aż 438 punktów. Miejsce 2. zajęła SP nr 3, której uczniowie zgromadzili 273 punkty, zaś miejsce 3. SP nr 5 – 253 punkty.

 

(art)