Milowy krok Borucina do B klasy

Zespół Naprzodu Borucin, który gra pierwszy od kilkunastu lat sezon w rozgrywkach piłkarskich podokręgu Racibórz wysunął się zdecydowanie na czoło C klasowej tabeli. Wszystko dzięki sobotniemu zwycięstwu nad głównym rywalem i dotychczasowym liderem Startem II Pietrowice Wielkie.

Pierwsza połowa choć z lekką przewagą przyjezdnych z Borucina to nie zakończyła się strzeleniem bramki przez żadną z drużyn. Aczkolwiek kibice obejrzeli gola w 13. minucie to został on nieuznany przez sędziego spotkania. Bramki zaczęły padać w drugiej połowie, ale za to cztery. Licznie zebrani kibice na stadionie w Pietrowicach Wielkich jako pierwsi oklaskiwali bramkę zdobytą przez Naprzód Borucin. Autorem gola na 1:0 był Jerzy Halfar. Dwie minuty później w jego ślady poszedł Arkadiusz Górszczyk i wyprowadził zespół gości na 2:0. Rezerwy zespołu Pietrowic podjęli jeszcze walkę strzelając na 2:1 w 74. minucie. Bramka Łukasza Reichela jednak niewiele dała, gdyż decydujący cios dziesięć minut później zadał ponownie Halfar. Ekipa z Borucina ma aktualnie 5 punktów przewagi nad Startem II, jednak ci drudzy mają rozegrany jeden mecz mniej.