środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Łamator rywalizował w Skale

25.05.2011 08:27 | 5 komentarzy | kozz

W Skale pod Krakowem obyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Grapplingu - Poland Open.

Łamator rywalizował w Skale
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zawodach wystartowało wielu czołowych polskich zawodników z 13 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Zapaśniczym. Zawodnicy raciborskiego Klubu "Łamator" zaprezentowali świetną formę i zdobyli aż 12 medali w dwóch formułach walki Gi (w kimonach) i No-Gi (bez kimon). Z raciborskiego klubu wystartowało 7 zawodników tylko jednemu nie udało się zdobyć miejsca medalowego. Tym zawodnikiem był Wiktor Kotwica i były to jego pierwsze zawody jednak walki jakie stoczył dobrze rokują na przyszłość.

Wyniki:

Bartosz Hończak - kat. 65 kg (junior) Gi srebro, No-Gi - złoto. Bartosz wystartował także w Absoluto (czyli kategoria bez podziału na wagę), gdzie zdobył brąz;
Kamil Kwok - kat. 70 kg (junior) Gi srebro, No-Gi - srebro;
Adam Wyżgoł - kat. 90 kg (senior) No-Gi srebro;
Kamil Taranawski - kat. 70 kg Gi srebro, No-Gi brąz;
Damian Kłosek - kat. 80 kg - Gi srebro, No-Gi brąz (senior);
Szymon Zjawin - 60 kg GI - złoto No-Gi - złoto (junior).

Drużynowo "Łamator" zajął 4. miejsce na 13 startujących klubów. Złoty medal w formule Gi, a srebrny w No-Gi w kat. junior do 80 kg zdobył Wojciech Płachciak reprezentujący zaprzyjaźniony klub "Sparta" z Kuźni Raciborskiej. - Bardzo jestem zadowolony z wyników jakie osiągnęli moi zawodnicy. Cześć z nich otrzymała propozycję udziału w kadrze polski w grapplingu. Przed nami seminarium z najwyższym stopniem BJJ w Polsce, mistrzem świata Mariuszem Linke, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Pragniemy także podziękować panu Grzegorzowi Kampce za wsparcie naszego klubu - powiedział trener Tomasz Jabłonka.

Organizatorami tych zawodów byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Komisja Grapplingu przy Polskim Związku Zapaśniczym, Starosta Powiatu Krakowskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Skała, Centrum kultury Sportu i Rekreacji w Skale, Stowarzyszenie Grapping Kraków.