Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jedynka była pierwsza

Rybnicka ekipa, Jedynka Jankowice II okazała się najlepszą podczas rozgrywanego w hali OSiR w Raciborzu turnieju amatorów w siatkówce mężczyzn. Reprezentant Raciborza – zespół Nowiny.pl zajął bardzo dobre trzecie miejsce. 

Jedynka była pierwsza
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Udział w dwudniowych zawodach wzięło 5 drużyn. Poza rybnicką Jedynką i raciborskimi Nowinami grały: Jas-Mos „Solidarność” z Jastrzębia-Zdroju, NO PAIN z Żor i Cafe Nova z Wodzisławia Śląskiego. W pierwszym dniu turnieju dwa zwycięstwa odnieśli siatkarze Jedynki pokonując 3:2 Jas-Mos „Solidarność” i 3:1 Cafe Nova. Drużyna Nowiny.pl odnotowała jedno zwycięstwo pokonując NO PAIN 3:1 oraz poniosła porażkę 3:0 z Jas-Mosem. W meczu NO PAIN z Cafe Nova lepsi byli ci pierwsi w stosunku setów 3:1. Drugi dzień to kolejne wygrane mecze Jedynki Jankowice II, która zwyciężając w niedzielnych meczach nad Nowinami 3:0 i NO PAIN 3:0 zapewniła sobie turniejową wygraną. Drugie miejsce zajęła ekipa Jas-Mos „Solidarność”, która równie pewnie w trzech setach odprawiła NO PAIN i Cafe Nova. W meczu o podium Nowiny.pl przegrały z Cafe Nova 3:2, ale punkt zdobyty w tym meczu sprawił, że to raciborski zespół zajął trzecie miejsce. W zwycięskim składzie Jedynki znaleźli się: Tomasz Martyna, Jarosław Fijoł, Dawid Druchniak, Włodzimierz Barwinek, Jakub Kapuścik, Wojciech Musiolik, Dariusz Łaniecki i Remigiusz Tkocz. W drużynie z Jastrzębia zagrali: Sebastian Marczyński, Radosław Staniewski, Jarosław Kozłowski, Jakub Łopatka, Piotr Morawiec, Adam Kurpis, Przemysław Brzeski, Łukasz Mączyński, Krzysztof Szostakiewicz, Dariusz Zachewicz, Krzysztof Buturla, Mieczysław Smak, Adam Szczepański. Trzecie miejsce zajęły Nowiny.pl, a w raciborskim zespole wystąpili: Łukasz Skroban, Dawid Węgrzyn, Krzysztof Lewkowicz, Paweł Koczwara, Łukasz Mrowiec, Dariusz Szerszunowicz, Marek Kuder, Mateusz Stebel, Mikołaj Tapper.

Tabela

Lp.DrużynaPunktySety
1.Jedynka Jankowice II1112:3 
2.Jas-Mos „Solidarność”1011:3
3.Nowiny.pl45:10
4.NO PAIN34:10
5.Cafe Nova25:11

(kozz)

Fot. Marek Kuder

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bax (93.105. * .160) 23.06.2011 18:01

dlaczego bez starego rozgrywającego...bo zawsze w druzynie musi/szą znaleźć się osoby które wtedy kiedy mają cos powiedzieć to milczą, a wtedy kiedy mają milczeć zdecydowanie za dużo mówia...nie wiem czemu się tak dzieje ale wydaje mi się ze to bierze się z lepszych osiągnieć z roku na rok. pzdr.

~siatkarz (83.27. * .123) 15.06.2011 16:54

racja, minie trochę czasu zanim zaczną sie rozumieć z nowym rozgrywajacym. Ale trzeba pamietać, że Oni mieli wszystko ułozone przez Łukasza, wiedzieli jakie piłki gra, czego sie mogą spodziewać itp. Nowy rozgrywający gra dużo wolniej, dużo bardziej czytelnie niż Łukasz, bo pamietam go z zeszłego sezonu z Waltera. A wyrobić nowe nawyki u rozgrywającego jest bardzo trudno, czasami nawet jest to niemozliwe. Wiem cos o tym, bo sam długo grałem. W każdym razie powodzenia życzę nowinom i oby się nie przejechali na tej zmianie. Pozdrawiam.

~kibic (78.31. * .17) 15.06.2011 10:13

byłem, widziałem. świetnie zorganizowany turniej. Brawo.

~sympatyk (78.31. * .17) 15.06.2011 10:00

zmiana rozgrywającego to poważna sprawa. zanim zespół zacznie się rozumieć na boisku z nowym sypaczem minie trochę czasu. ale nie ma co przed nowym sezonem spisywać Nowin na klęskę ;) pożyjemy zobaczymy. A i tak pomimo problemów kadrowym Nowiny.pl mimo wszystko zdobyły medal na turnieju Śląska. Gratulacje.

~siatkarz (83.27. * .123) 15.06.2011 09:27

a gdzie jest stary rozgrywający z nowin? bo z tym nowym, to Oni beda mieli ciezko powtorzyc sukces z zeszlego sezonu. Nawet podium nie widze...