Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rafako przegrało z czwartoligowcem

Piłkarze grającego w klasie okręgowej Rafako Racibórz rozegrali pierwszy mecz sparingowy przed zbliżającym się sezonem 2011/12.

Rywalem "Rafakowców" był czwartoligowy zespół z Żor. Gospodarze już do przerwy prowadzili z raciborską drużyną 3:0. Podopieczni Wojciecha Grabinioka lepiej zagrali w drugiej połowie, gdzie strzelili trzy bramki tracąc dwie. - Pierwsza połowa jak sam wynik wskazuje potwierdza przebieg tego, co działo się na boisku, bo Żory przeważały zdecydowanie - relacjonuje trener Grabiniok. - Zespół Żor był lepiej zorganizowany w obronie i szybko przemieszczał się do przodu. Nasza postawa była zdecydowanie gorsza. - dodaje. Piłkarze Rafako Racibórz treningi rozpoczęli 18 lipca, tak więc pierwszy sparing rozegrali już po kilku dnich przygotowań. - "Nabite" nogi po pierwszych treningach nie pozwalały nam na konstruowanie składnych akcji i na swobodne operowanie piłką - mówi Grabiniok. - W momencie gdy rozbiegaliśmy ciężkie nogi, a było to dopiero w drugiej połowie, zaczeliśmy stwarzać sobie sytuacje. A było ich kilkanaście, z których tylko 3 wykorzystaliśmy. Sprawdziliśmy kilku nowych zawodników, z których jestem zadowolony - kończy trener Rafako.

KS Żory - KS Rafako Racibórz 5:3 (3:0)

Bramki dla Rafako zdobyli: Maciej Pawlisz (dwie), Michał Zieliński - k. (jedna)

 

Kolejny sparing już jutro z MKS Lędziny na stadionie Rafako. Dla ekipy z Lędzin będzie to już czwarty mecz sparingowy przed sezonem.

 

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kpu (83.16. * .154) 22.07.2011 18:24

Spokojnie bez napinki,sezon zweryfikuje obie drużyny,a współpraca między klubami dobrze się rozwija .Przykład będą grały na zmianę wyjazd -dom w większości kolejek itp.

~123 (95.160. * .11) 22.07.2011 17:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

do ja skoro jesteś wiernnym kibicem KSrafako TO SKĄD WIESZ ILU ZAWODNIKÓW TRENNUJE NA SREBRNEJ
BYŁEM 3 RAZY NA SREBRNEJ BO KIBICUJE TEJ DRUŻYNIE I BYŁO 16 ZAWODNIKÓW
13.
18.Widząc zdjęcie nowiny z artykułu dotyczącego waszego startu w przygotowaniach do połowa to juniorzy źlewam nie zycze tak jak wy nam
ale trudno wam bendzie sie wam grało w okregówce powodzenia
Jeżeli Marcin Pawlisz zkończył wiek młodziezowca i wasz klub prezes nie kupił jego karty to dostaniecie tylko około 1 tys złoty może mniej

~kibic rafako (88.156. * .104) 22.07.2011 17:13
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Marcin po wejsciu do okręgówki nie umiał znaleźć formy z A klasy i miejsca na boisku- siedział na ławie i poszukał szczęścia w uni. Maciek to inny zawodnik - moim zdaniem dużo lepszy od brata. Ma w sobie potencjał i Grabki stara się aby go rozwinął. Panowie z Uni nasz chłopak na pewno do Was nie przejdzie bo to Rafakowiec z krwi i kości. A Marcin to naprawdę przesympatyczny zawodnik i brakuje mi go w naszym składzie - ale to był jego wybór.

~ja (77.115. * .33) 22.07.2011 16:09
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

młody Rasiak to Rafakowiec z krwi i kości i na pewno nie przejdzie do Unii gdzie trenuje 8 zawodnikow, w Rafako do treningu jest nas 23 wiec tu lepiej się rozwinie. A kase za starszego z Rasiaków Unia już nazbierała? Na 40lat kredyt muszą chyba wziąść :D

~123 (95.160. * .11) 22.07.2011 15:45
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A kurat Pawlisz chciał sam z KS Rafako przyjść do Unii.Ostatno znim rozmawiałem i powiedział ze zostaje odszedlł by gdybyśmy spadli a tak gram w 4 lidze

~Podpisz się... (195.66. * .254) 22.07.2011 15:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Stary Rasiak po pół roku już nie chce dla Was grać tylko szuka żeby gdzieś uciec lub wrócić do Rafako, a młody jest za mądry żeby do Was iść...

~1946 (95.160. * .11) 22.07.2011 14:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

dawaj do unii jetes dobry młody pograsz 1 sezon i do banika droga na srebrna otwarta

~:D (83.30. * .65) 22.07.2011 13:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Maciek by sie do uni nadał na skrzydło ;d z bratem by dobrze współpracowali ;d