Piątek, 18 września 2020

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Bezbramkowy remis w słabym meczu

28.08.2011 15:16 | 2 komentarze | pm

Piłkarze Energetyk ROW Rybnik rozegrali już sześć meczów w II lidze. Jak do tej pory podopieczni Damiana Galei nie zdołali wywalczyć kompletu punktów.

Bezbramkowy remis w słabym meczu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem rybniczanie zremisowali na wyjeździe z ekipą Tur Turek. Punkt może cieszyć, mniej fakt, że czwarty raz rybniccy piłkarze zakończyli spotkanie z zerowym dorobkiem strzeleckim.
– Jedziemy na mecz z Turem, aby przełamać zła passę, która nas prześladuje. Chociaż i tym razem los nas nie oszczędził, ponieważ mamy wyłączonych trzech piłkarzy: Pacholskiego, Gładkowskiego i Gajewskiego. Sparing z Piastem Gliwice pokazał, że potrafimy wygrywać mecze. Teraz po progresie dobrej gry czas na dobre wyniki – mówił przed spotkaniem Damian Galeja.
W opinii obserwatorów, piłkarzy i trenerów, mecz nie był porywającym widowiskiem. Rybniczanie swoją najlepszą okazję mieli w pierwszej połowie. Po strzale głową Mateusza Szatkowskiego, bramkarz gospodarzy popisał się jednak dobrą interwencją. Gospodarzom trzy punkty mógł zapewnić Sebastian Zalepa. Zapobiegł temu Piotr Paś, który kolejny raz udowodnił, że zna się na swoim rzemiośle.
Ostatecznie mecz zakończył się bezbrakowym remisem. Ten nikogo nie ucieszył. Tur liczył na łatwe punkty w starciu z ostatnią drużyną w tabeli. Rybniczanie liczyli na przełamanie złej passy. Nic z tego jednak nie wyszło.

- Mecz nie był super widowiskiem. Gospodarze i my mieliśmy może po jednej okazji bramkowej a tak to gra toczyła się w środku pola. Szczerze powiedziawszy w ostatnich meczach nasza taktyka jest mocno defensywa przez co stwarzamy mało okazji bramkowych a mecze nie są porywającymi widowiskami. Nie są też atrakcyjne dla kibiców. Mecz był rozgrywany przy wysokiej temperaturze i może to również miało wpływ na tempo spotkania.
Nie jesteśmy zadowoleni z remisu bo chcieliśmy ten mecz wygrać, remisami nie podskoczymy do góry w tabeli - skomentował mecz Kamil Kostecki.

Tur Turek – Energetyk ROW Rybnik 0:0

Energetyk: Paś, Mitura, Jary, Grolik, Wrześniak, Mościcki (81. Wieczorek), Semeniuk, Kostecki(60. Dzięgielowski), Bonk, Gródek, Szatkowski (71. Olczak).

Tur: Jaworek, Łucki, Bebeto, Zalepa, Dregier, Dolewka (46. Gląba), Książek, Kazimierowicz (58. Kowalski), Bednarczyk (53. Witczak), Adamiec, Staroń.


Więcej wypowiedzi w najliższym Tygodniku Rybnickim.