Czwartek, 13 grudnia 2018

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Trener RTP Unia zatrzymany przez CBA

29.09.2011 11:01 | 15 komentarzy | acz, kozz

Trener raciborskich piłkarek Andrzej Jasiński oraz mieszkaniec Wojnowic Jacek Trzeciak zostali przedwczoraj zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Sprawa dotyczy ustawiania meczów z Zagłębiem Sosnowiec.

Trener RTP Unia zatrzymany przez CBA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wczoraj ogłoszono zarzuty i wczoraj wykonywano czynności w tej sprawie. Wobec Andrzeja Jasińskiego i jeszcze jednej osoby zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 4 tysięcy złotych - mówi nam prokurator Wiesław Bilski z Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. Osoba raciborskiego trenera wypłynęła podczas badania sprawy Zagłębia Sosnowiec. - Andrzej Jasińskie usłyszał jeden zarzut korupcyjny, dotyczący jednego spotkania - mówi prokurator.
Najprawdopodobniej chodzi o mecz III ligi rozegrany w sezonie 2003/04 pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a Włókniarzem Kietrz. Spotkanie rozegrane pod koniec maja 2004 roku w Sosnowcu zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1. W momencie rozegrania tego spotkania, Trener Jasiński był szkoleniowcem Włókniarza od niespełna miesiąca. Zagłębie Sosnowiec w tym sezonie wywalczyło awans do II ligi, natomiast Włókniarz Kietrz wycofał się z rozgrywek.

Dziś po południu może zapaść decyzja o tymczasowym odsunięciu Andrzeja Jasińskiego od obowiązków pierwszego trenera drużyny RTP Unia Racibórz. - Znam Andrzeja od wielu lat, od wielu lat z nim pracuję i nie chciałbym go krzywdzić, pozostawiając go jako trenera - mówi prezes RTP Unia Remigiusz Trawiński. Odsunięcie Jasińskiego mogło by zaszkodzić wizerunkowi klubu. - Andrzej wraz z Jackiem mieli ogromnego pecha, że znaleźli się w nieodpowiednim miejscu, o nie odpowiednim czasie - zakończył R.Trawiński. Do chwili wyjaśnienia sprawy sternik RTP Unia Racibórz ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej mistrza Polski.

Oprócz nich zatrzymano również  zawodnika Zagłębia Sosnowiec Tomasza Ł. Wszyscy podejrzani złożyli wyjaśnienia i po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domów.
(acz), (kozz)