Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Łukasz Kubiak powalczy o medal w Skopje

18.10.2011 09:39 | 2 komentarze | e

28-letni górnik z kopalni Jankowice w Rybniku Łukasz Kubiak będzie walczył o medale podczas zbliżających się mistrzostw świata w kickboxingu w Skopje w Macedonii.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kubiak walczy w formule Low-Kick w kategorii do 57 kilogramów. - Jadę do Skopje po medal, mam nadzieję, że z tego najcenniejszego kruszcu – zapowiada Kubiak.

Łukasz Kubiak na co dzień pracuje w oddziale robót przygotowawczych w kopalni Jankowice. Po szychcie oddaje się swoim sportowym pasjom. - Nie jest łatwo łączyć pracę w kopalni z uprawianiem sztuk walki - przyznaje Kubiak, ale dodaje, że sport pozwala mu psychicznie odpoczywać po wyczerpującej i pełnej stresów pracy pod ziemią, a poza tym, jak podkreśla, jest urodzonym „fighterem” i walka to jego żywioł.

Uprawia kickboxing i taekwondo-ITF. Walczy też w formule K1 i w Muay Thai.  W taekwondo-ITF zdobył dwa tygodnie temu mistrzostwo Polski w kategorii do 54 kilogramów. Oprócz tego, że jest czynnym zawodnikiem, trenuje też najmłodszych adeptów sportów walki. Jest wiceprezesem Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete.

Łukasz Kubiak jest członkiem  Solidarności w kopalni Jankowice. Związek stara się wspierać jego karierę sportową, a on podczas walk i pokazów promuje Śląsko-Dąbrowską Solidarność. Logo związku jest umieszczone na jego strojach.

Mistrzostwa świata seniorów w kickboxingu w Macedonii rozpoczynają się 23 października i potrwają do 30 października.

(red.)