Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

Górnik zaskoczył lidera

05.12.2011 20:53 | 10 komentarzy | art

Siatkarze Górnika Radlin wygrali we własnej hali 3:2 z niepokonanym do tej pory MTS Winnerem Czechowice-Dziedzice, sprawiając tym samym niemałą niespodziankę.

W końcówce gospodarze mieli wreszcie powody do zadowolenia

Przed meczem w mistrzowskiej grupie na szczycie tabeli znajdował się Winner. Górnik był na drugim biegunie – dorobek z fazy zasadniczej, czyli ilość punktów zdobytych w meczach z innymi drużynami, które awansowały do grupy mistrzowskiej spowodowała, że drużyna rozpoczęła fazę mistrzowską z ostatniego miejsca, mając na koncie 3 oczka. Początek meczu zdawał się odzwierciedlać tą różnicę miejsc. Goście dominowali w każdym elemencie gry. Z łatwością przebijali się przez blok Górnika, a do tego sami skutecznie grali blokiem. W efekcie pierwsze dwa sety Górnik gładko przegrał. Trener Marek Przybysz dokonał roszad w składzie. Posadził na ławce lidera Piotra Lisickiego, który do meczu przystąpił z chorobą, a Kamila Rauzę przesunął na rozegranie. Po kilku minutach gra miejscowych „zaskoczyła”. Poprawili grę w ataku i bloku. Wygrali seta, potem następnego. Również w tie breaku nie dali szans zaskoczonym gościom i po emocjonującym pojedynku zainkasowali 2 punkty.

Górnik zagrał w składzie: Barteczko, Lisicki, Rauza, Gilner, Grzywacz, Olszewski, Lewandowski, Mucha, Harazim, Wawrzyńczyk. Po tym meczu Górnik co prawda pozostał na ostatnim miejscu grupy mistrzowskiej, ale nastroje w drużynie musiały ulec znacznej poprawie. Winner po porażce spadł na miejsce 2.

SK Górnik Radlin – MTS Winner Czehcowice-Dziedzice 3:2
(19:25, 21:25, 25:19, 25:22, 15:11