środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

VIII Memoriał Hanczarka otworzył nowy sezon zapaśniczy

22.01.2012 13:54 | 2 komentarze | ma.w

Faworytem Pucharu Polski seniorów rozgrywanego w Arenie Rafako jest Śląsk Wrocław. MKZ Unia liczy na złoto Kamila Błońskiego.

VIII Memoriał Hanczarka otworzył nowy sezon zapaśniczy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

90 zawodników z najsilniejszych klubów polskich walczy na trzech matach w Arenie Rafako. - W tym roku to najważniejsza impreza krajowa, bo odbywa się przed turniejami kwalifikacyjnymi do Igrzysk. W marcu są aż trzy takie imprezy - mówi o turnieju w Raciborzu Grzegorz Pieronkiewicz, sternik MKZ Unii Racibórz i wicprezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Z unitów najbardziej liczy na Kamila Błońskiego, który powinien wygrać w swojej kategorii. Miejsca medalowe są też w zasięgu Dawida Ersetica i Mateusza Wanke.

W klubie żałują, że na macie nie pojawi się dziś Mateusz Wolny. Kontuzja kolana wykluczyła go nie tylko z Pucharu Polski ale może zaważyć na jego udziale w turniejach kwalifikacyjnych do IO w Londynie. 

Od godz. 15.30 zacznie się decydująca faza turnieju zapaśniczego. Po części oficjalnej - prezentacji ekip i wręczeniu pucharu za drużynowe mistrzostwo Polski - odbędą się walki finałowe.