Niedziela, 6 grudnia 2020

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Piłkarze Salos-u wzięli udział w Igrzyskach

08.02.2012 18:54 | 2 komentarze | przy

Od 3 do 5 lutego młodzi piłkarze Salos-u Pogrzebień brali udział w XVI Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w Rzeszowie. Na Śląsk wrócili z bagażem wielu pozytywnych wrażeń, a także, co ważne, w stolicy Podkarpacia doceniono ich postawę.

Piłkarze Salos-u wzięli udział w Igrzyskach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Rzeszów przywitał młodych adeptów piłki z Pogrzebienia siarczystymi mrozami, jednak to, jak zostali ugoszczeni przez miejscowych, na pewno długo pozostanie w ich wspomnieniach. Taki wyjazd dla maleńkiego pogrzebieńskiego Salos-u jest nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Warte podkreślenia jest, że podopieczni trenera Krzysztofa Koczora na futsalowe zawody organizowane przez Salezjańską Organizację Sportową wyjechali trzeci raz w przeciągu ostatnich czterech lat. Nasz powiat i gminę Kornować reprezentowali jeszcze w Lublinie, podczas igrzysk letnich.

Drużyna z Pogrzebienia wystawiła dwa składy w kategorii C, w której startowali chłopcy z rocznika 1999 i młodsi. W Salosie 1 zagrali piłkarze z klasy szóstej szkoły podstawowej, a w Salosie 2 zawodnicy z o rok i dwa lata młodsi. Drużyna z gminy Kornowac nie miała łatwo z różnych względów, przede wszystkim dlatego, że dla większości chłopców był to pierwszy taki turniej w życiu. Ich przeciwnikami byli zawodnicy z większych ośrodków Salos-u: Lubina, Bydgoszczy i Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostatecznie pierwsza drużyna Pogrzebenia zajęła IV, a druga V miejsce. Kapitanowie odebrali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody od organizatorów. Nie mniej ważne jest wyróżnienie dla Salosu 2. Chłopcy, którzy z racji tego, że są młodsi, mieli o wiele trudniej. Przeciwnicy przewyższali ich przede wszystkim fizycznie, ale nie poddali się, z każdym walczyli do końca, za co otrzymali puchar Fair Play. Doceniono ich nieustępliwość, grę zgodną z przepisami i zachowanie, także poza boiskiem. To bardzo ucieszyło opiekunów, na czele z prezesem SALOS-u w Pogrzebieniu, księdzem Marcinem Śnieżyńskim SDB.

Igrzyska w Rzeszowie, oprócz emocji sportowych, dostarczyły uczestnikom wiele atrakcji kulturalnych. Niejedni zapowiedzieli, że chętnie do tego miasta wrócą.

Zdjęcia z Igrzysk obejrzysz tutaj.