Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Mateusz z Krzyżanowic najlepszym bramkarzem

26.02.2012 13:21 | 9 komentarzy | kozz

25 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie (boisko ze sztuczna nawierzchnią) odbył się turniej juniorów rocznika 94 "Silesia Cup".

Mateusz z Krzyżanowic najlepszym bramkarzem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zawodów przystąpiły drużyny młodych piłkarzy: LKS Krzyżanowice, Ruchu Chorzów, GKS-u Katowice, Piasta Gliwice i Iskry Pszczyna. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym.

Po zakończeniu wszystkich spotkań okazało się, że zarówno Iskra Pszczyna jak i LKS Krzyżanowice zgromadziły 8 punktów z tym samym stosunkiem bramek. W bezpośrednim meczu między tymi drużynami padł bezbramkowy remis i o końcowym rozstrzygnięciu zdecydować musiały rzuty karne. Jak gdyby tych emocji było mało to strzelający długo zmagali się z bramkarzami i dopiero w 9. serii rzutów karnych LKS Krzyżanowice zapewnił sobie wygraną.

Tuż za wymienioną dwójką uplasował się zespół GKS-u Katowice, 4. miejsce zajął Ruch Chorzów, a za nim Piast Gliwice.

Wyniki drużyny LKS Krzyżanowice:
Krzyżanowice - Ruch Chorzów 3:1
Krzyżanowice - GKS Katowice 0:0
Krzyżanowice - Piast Gliwice 1:0
Krzyżanowice - Iskra Pszczyna 0:0 (karne 7:6)

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła jedenastka LKS Krzyżanowice w której występowali: Kühn, Szewieczek, Marek, Skoczykłoda, Sitnik, D.Gojny, Rek, Sell, Reguła, Turkiewicz, Smal, Sokołowicz, P.Gojny, Grela.

Warto pokreślić fakt, iż najlepszym bramkarzem turnieju wybrano golkipera LKS Krzyżanowice Mateusz Kühn. Królem strzelców został zawodnik Iskry Pszczyna Łukasz Pastuszka, a tytuł MVP turnieju trafił do zawodnika GKS-u Katowice Kamila Bętkowskiego. Trenerem zwycięskiej jedenastki jest Tomasz Babuchowski.