Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Srebrne kadetki Zorzy powalczą w Mistrzostwach Polski

05.03.2012 20:11 | 3 komentarze | art

 

Niesamowity sezon klubu Zorza Wodzisław. Kilka dni po złotym medalu zdobytym przez seniorki w rozgrywkach III ligi śląskiej, srebrny medal Mistrzostw Śląska wywalczyła drużyna kadetek, złożona w dużej mierze z dziewcząt grających w III lidze.

Srebrne kadetki Zorzy powalczą w Mistrzostwach Polski
Drużyna kadetek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kadetki nie należały przed sezonem do grona faworytek, ale kolejne mecze wskazywały, że będą się liczyć w walce o najwyższe trofea na Śląsku. Aż do finału, który został rozegrany w niedzielę wygrały wszystkie spotkania w sezonie.

Ale po kolei. Pierwsza faza finałów sezonu została podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie 6 drużyn rozegrało dwa turniej, w każdym wystąpiły po 3 drużyny. Jeden odbył się w Dąbrowie Górniczej, drugi w Wodzisławiu. W nim oprócz Zorzy zagrały drużyny Gwiazdy Tarnowskie Góry i KPKS Halemba. Najpierw 29 lutego Zorza pokonała w 3 krótkich setach Halembę, zaś 2 marca sprostała ekipie Gwiazdy, również bijąc ją w 3 setach. W tym meczu Zorza miała problemy tylko w pierwszej odsłonie.

Drugim i ostatnim szczeblem rozgrywek finałowych był turniej w Wodzisławiu. Podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki mecz o wejście do ścisłego finału sezonu rozegrały 3 marca. Rywalem była drużyna MOSM-u Tychy. I ten mecz Zorza zakończyła wygraną w 3 setach, co dało jej awans do finału sezonu i przynajmniej srebrny medal. W finałowej batalii rywalem okazała się drużyna MKS-u Dąbrowa Górnicza, która pokonała wcześniej po ciężkiej pięciosetowej batalii Gwiazdę Tarnowskie Góry. Wydawało się, że wodzisławianki, które nie musiały rozgrywać tak ciężkiego meczu jak MKS będą miały więcej sił w finale. Nic z tego. W niedzielę 4 marca w Wodzisławiu lepsza okazała się drużyna z Dąbrowy Górniczej, która wygrała 3:1.

Srebrny medal to jednak również spory sukces kadetek, który dał im awans do rozgrywek 1/8 finału Mistrzostw Polski. Dodajmy, że najlepszą zawodniczką wodzisławskiego turnieju została Marta Wójcik, siatkarka Zorzy.

 

(art)

 

Skład Zorzy: Aleksandra Małek, Monika Wieliniec, Michalina Dudek, Magdalena Prokop, Marta Wójcik, Klaudia Zawidzka, Monika Marcisz, Agata Grobelny, Daria Hibner, Monika Szczygieł, Kamila Sobień, Agata Babińska, Angelika Kabut.

Rozgrywki w grupach
Zorza Wodzisław - KPKS Halemba            3:0 (25:10, 25:15, 25:17)
Gwiazda Tarnowskie Góry - Zorza Wodzisław     0:3 (22:25, 18:25, 8:25)

Turniej finałowy w Wodzisławiu
Półfinał
Zorza Wodzisław - MOSM Tychy             3:0 (25:15, 25:13, 25:22)

Finał
Zorza Wodzisław - MKS Dąbrowa Górnicza     1:3 (20:25, 18:25, 25:16, 21:25