środa, 20 października 2021

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Remis Startu Odry w meczu z TOR-em

25.03.2012 19:21 | 3 komentarze | art

 

Debiutujący w Wodzisławiu zespół Startu Odry Bogdanowice, który latem stanie się Odrą Wodzisław zremisował bezbramkowo z TOR-em Dobrzeń Wielki. Sprawiedliwy podział punktów tak naprawdę nie zadowolił nikogo.

Remis Startu Odry w meczu z TOR-em
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Spotkanie, które oglądało 900 widzów okazało się słabym widowiskiem. Innym jednak być nie mogło. Drużyna Startu Odry jeszcze w środę nie miała trenera, zaś kadra została zamknięta „minutę przed dwunastą”. W dodatku nie mogli wystąpić wszyscy zawodnicy. Zabrakło m.in. Jacka Bańczyka, Koreańczyka Kang Hu-Jung, Domnik Płaza (czekają na certyfikaty), oraz kontuzjowanego Zbigniew Grasmana. Goście też potentatami III ligi nie są, więc emocji za wiele w tym meczu nie było.

Przez większość meczu gra toczyła się w środku pola, obie drużyny miały spore problemy z kreowaniem gry ofensywnej. W drużynie gospodarzy starał się Paweł Polak, ale goście powstrzymywali go na wszelkie możliwe – dozwolone i niedozwolone sposoby, więc filigranowy pomocnik z minuty na minutę był coraz mniej widoczny. W grze Startu Odry raziła spora ilość strat, również na własnej połowie. Po jednej z nich, w 26. minucie bramkarz Tomasz Bąkowski nie miałby szans gdyby strzał zawodnika Toru był nieco precyzyjniejszy – piłka o centymetry minęła lewy słupek „świątyni” Bąkowskiego. Po zmianie stron wynik mógł otworzyć doświadczony Grzegorz Kaliciak - po centrze z rzutu rożnego w dobrej sytuacji nieczysto główkował i bramkarz TOR-u spokojnie złapał piłkę. W defensywie Kaliciak spisywał się o wiele lepiej, pewnie dyrygując linią obrony i zasłużenie odebrał tort dla najlepszego piłkarza meczu.

W 77. minucie znów bliski szczęścia był zawodnik drużyny gości, który po akcji lewą stroną boiska z ostrego kąta minimalnie chybił. W końcówce najdogodniejszą okazję do strzelenia gola miał Tomasz Młynek. Po jego strzale z linii pola karnego piłka odbiła się jednak od jednego z zawodników TOR-u i minimalnie przeszła obok prawego słupka bramki.

 

Tomasz Babuchowski, trener Startu Odry: Chciałbym podziękować zawodnikom za walkę i zaangażowanie. Wynik remisowy uważam za sprawiedliwy. Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, bo widzę że ci chłopcy mają potencjał do dobrej gry.

 

Start Odra: Bąkowski – Dziąsko (72. Gać), Sławik, Kaliciak, Harmata, Polak, Pietrycha, Nielek (86. Zyguła), Szepeta (77. Młynek), Rybak, Krupa.

 

Start Odra – TOR Dobrzeń Wielki 0:0