Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Sukces uczennic Szkoły Podstawowej w Krzanowicach

30.05.2012 10:50 | 0 komentarzy | kozz

29 maja w szkole w Krzanowicach odbył się finał wojewódzki mini-piłki siatkowej dziewcząt.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aby znaleźć się wśród czterech najlepszych szkół na Śląsku krzanowiczanki musiały przebrnąć przez cztery turnieje eliminacyjne (powiatowy, rejonowy, półfinał wojewódzki). Po raz drugi w historii szkoła w Krzanowicach była organizatorem tak wielkiej imprezy (poprzedni 10 lat temu).

Do Krzanowic przyjechały szkoły:

- SP nr 39 Gliwice
- SP nr 5 Siemianowice
- SP nr 2 Czeladź

Po losowaniu w meczach eliminacyjnych zagrały:
Krzanowice - Gliwice 2:0 (25:22, 25:8)
Czeladź - Siemianowice 2:1

W meczu o III miejsce:
Siemianowice - Gliwice 2:1

Finał:
Krzanowice - Czeladź 0:2 (26:28, 21:25)

Mecz finałowy był bardzo zacięty od pierwszych do ostatnich piłek. Podopieczne Tomasza Kuziaka w pierwszej partii nie wykorzystały dwóch piłek setowych. Jednak zdobycie srebrnych medali jest wielkim sukcesem młodych siatkarek z Krzanowic. Po zakończeniu turnieju nagrody (puchary, medale i dyplomy) ufundowane przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy wręczyli dyrektor Kornelia Lach oraz dyrektor Rejonowego SZS Janusz Obarymski.

Najlepsza zawodniczka z poszczególnej drużyny otrzymała statuetkę (w Krzanowicach - Kaja Kosel), a wszystkie uczestniczki słodki poczęstunek, które ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Krzanowicach.

Skład SP Krzanowice: Kaja Kosel, Ewa Kuczera, Paulina Gołombek, Natalia Strzedula, Sara Lopocz, Justyna Liszka, Justyna Hanka, Paulina Duda, Żaneta Kostka, Weronika Jureczka.