środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Młodzi piłkarze z Wodzisławia mistrzami i wicemistrzami Śląska

14.06.2012 07:31 | 33 komentarze | art

Drużyna MKP Odra Centrum Wodzisław rocznika 1998 powtórzyła zeszłoroczny sukces i zdobyła tytuł mistrza Śląska w swojej kategorii wiekowej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnim meczu ligowym podopieczni trenera Sebastiana Sitka pokonali na wyjeździe 6:1 MOSiR Jastrzębie i o 5 punktów wyprzedzili na finiszu ligi Ruch Chorzów. - Chciałbym bardzo podziękować zawodnikom za walkę w całym sezonie, za ciężką pracę na treningach, za wielkie serce do gry. No i za tytuł Mistrza. Wiele musimy się jeszcze uczyć, ale na tytuł na pewno zasłużyliśmy – podkreśla trener Sebastian Sitek.

 

Zagrają o mistrzostwo kraju

W sumie piłkarze z Wodzisławia zdobyli 70 punktów w 26 meczach. Zdobyli aż 90 goli, tracąc zaledwie 15. Najlepszym snajperem drużyny okazał się Łukasz Krakowczyk, który zdobył 21 goli. 17 bramek zanotował Tomasz Okraszewski. Dzięki wygranej w lidze drużyna weźmie udział w Mistrzostwach Polski „Nike Cup” rocznika 1998, które w dniach 23 do 26 sierpnia odbędą się w Łodzi.

 

Do drugiego tytułu zabrakło punktu

Blisko tego samego sukcesu byli piłkarze MKP z rocznika 1999, trenowani przez Bogdana Cichego. Ich drużyna w ostatnim meczu pokonała na wyjeździe 2:0 Ajaks Częstochowa. Gdyby tylko w tej samej kolejce Ruch Chorzów przegrał ze Stadionem Chorzów, to wodzisławianie sięgnęli by po mistrzowski tytuł. Derby Chorzowa zakończyły się jednak podziałem punktów i na finiszu rozgrywek zarówno MKP jaki Ruch zanotowały 49 punktów zdobytych w 22 meczach. Mistrzem został jednak Ruch, który ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z MKP.

 

Mają potencjał

– Tak czy inaczej jest to również duży sukces. Mamy tytuły mistrza i wicemistrza. Zostawiliśmy w pokonanym polu renomowane marki. To w dużej mierze zasługa naszych trenerów – podkreśla Roman Zieliński, prezes MKP. Istnieje spora szansa, że sukcesy drużyn MKP będą powtarzalne. To w tej chwili szkółka, która dysponuje największym potencjałem. Prowadzi szkolenie w 10 rocznikach. Obecnie tworzy grupę naborową do roczników od 2004 do 2006.

 

(art)