Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Zapisz się na wyścig

01.08.2012 10:10 | 0 komentarzy | pm

Wielkimi krokami zbliża się 5. odsłona Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego BDC Tour de Rybnik, organizowanego przez Fundację Elektrowni Rybnik.

Zapisz się na wyścig
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza ta jest objęta patronatem Polskiego Związku Kolarskiego. 2 września 2012 roku kolarze staną na starcie i będą rywalizować na pętlach o długości 5,2 km każda. Zawody podzielone zostały na 3 odrębne wyścigi. Jako pierwsi pojadą mastersi (mężczyźni powyżej 30. roku życia) oraz kobiety, którzy pokonają sześć okrążeń o łącznej długości ponad 31 km. W drugim wyścigu na długości 52 km (10 okrążeń) do rywalizacji staną kolarze z kategorii junior, orlik oraz elita (open, bez wymaganej licencji PZKol). W ostatnim, trzecim wyścigu zmierzą się zawodowcy w kategorii orlik i elita, którzy na 15 rundach o łącznej długości 78 km będą walczyli o punkty, gdyż ten ostatni, główny wyścig wpisany jest oficjalnie do kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego.
Tour de Rybnik łączy kolarzy, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Dlatego na starcie może stanąć każdy zawodnik, który tylko czuje się na siłach.
Zapisy do Tour de Rybnik 2012 ruszają już w środę, 1 sierpnia na stronie www.tourderybnik.pl. Tam też pojawi się pełny program wyścigu oraz regulamin.