Niedziela, 1 listopada 2020

imieniny: Seweryna, Wiktoryny, Warcisława

RSS

Ewa Bugdoł z nominacją do tytułu Zawodniczki Roku 2012

06.11.2012 09:35 | 5 komentarzy | kozz

Ten rok zdecydowanie należał do Ewy Bugdoł. Mistrzyni Polski w triathlonie była trzecia w zmaganiach o Puchar Świata w Chinach oraz w zawodach Ironman 70.3 w austriackim Salzburgu. Ponadto na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii zajęła szóste miejsce. Teraz otrzymała nominację do tytułu Zawodnika/Zawodniczki Roku 2012.

Ewa Bugdoł z nominacją do tytułu Zawodniczki Roku 2012
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wysiłek, trud i poświęcenie z jakim trenuje Ewa Bugdoł, 26-letnia triathlonistka pochodząca z Rud koło Raciborza, zaczyna przynosić efekty. 29 lipca najlepsi na świecie triathloniści walczyli o Mistrzostwo Świata w hiszpańskim Vitoria-Gasteiz. Wśród zawodników nie zabrakło także 26-letniej Ewy Bugdoł. Mieszkanka Raciborszczyzny zajęła tam 6 miejsce. W następnym starcie, który odbył się 28 sierpnia w Austrii (Ironman 70.3 Salzburg) poprawiła swój rekord życiowy na dystansie: 1,9 m pływania, 90 km rower, 21,1 km bieg, uzyskując czas 4:20 i plasując się na trzeciej pozycji.

Kolejny sukces i brązowy medal do kolekcji Ewa zdobyła 24 września podczas zawodów o Puchar Świata połączony z Mistrzostwami Azji na dystansie długim w triathlonie, które odbyły się w Weihai w Chinach. Były to ostatnie zmagania w tym sezonie. Nie oznacza to jednak, że Ewa spocznie na laurach. Wręcz przeciwnie, niebawem zacznie szlifować formę przed następnym sezonem.

Mistrzyni Polski w triathlonie została nominowana do tytułu Zawodnika/Zawodniczki Roku 2012. Wyboru dokonają trenerzy i instruktorzy triathlonu z całej Polski. Wyniki zostaną ogłoszone 24 listopada podczas konferencji „3razyTAK” w Warszawie. - To dla mnie ogromny zaszczyt, szczególnie, że znalazłam się w trójce najlepszych triathlonistów w Polsce - mówi Ewa. Taką nominację Ewa otrzymała drugi raz. W ubiegłym roku nie udało jej się zostać Zawodniczką Roku, ale teraz wszystko przed nią, dlatego trzymajmy za nią kciuki. Organizatorem konkursu jest największy portal triathlonowy w Polsce www.akademiatriathlonu.pl.

Adventure Media