Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

TS Kuźnia Rybnik wśród żeglarskiej elity

14.12.2012 14:00 | 0 komentarzy | pm

W warszawskim hotelu Boss odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia za żeglarskie wyniki sportowe w olimpijskim roku.

TS Kuźnia Rybnik wśród żeglarskiej elity
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród najlepszych żeglarzy pojawiła się także zaproszona reprezentacja TS Kuźnia Rybnik w składzie: Julka Stefaniak, Agnieszka Dubiel, Cyprian Błaszczyk, Jacek Błaszczyk, Mirek Małek. - Nasi zawodnicy otrzymali statuetki za zwycięstwo w pucharze Polski, Julka Stefaniak także za wybitne osiągnięcia w kraju i na mistrzostwach Europy – mówi Jacek Błaszczyk, trener rybnickich żeglarzy, który był nominowany na najlepszego trenera klasy Laser.
Najbardziej utytułowany Polski żeglarz Mateusz Kusznierewicz symbolicznie zamknął olimpijską karierę. - Były wzruszenia, pokaz zdjęć z przebiegu kariery Matusza. Pojawił się także Zbigniew Gutkowski, który gratulował wyróżnionym zdobytych wyników. Specjalne wyróżnienia otrzymali medaliści olimpijscy Zofia Klepacka i Przemek Miarczyński, a także ich trener Paweł Kowalski, który został trenerem roku – relacjonuje Błaszczyk. W laserowych kategoriach wygrywali Anna Weinzieher, Kacper Ziemiński olimpijczycy z Londynu, a trenerem został Wojciech Janusz. Z kolei za całokształt pracy trenerskiej wyróżniono Andrzeja Lutomskiego z Gdyni. - Podczas gali można było spotkać całą śmietankę polskiego żeglarstwa regatowego. Fajnie, że i nas tam nie zabrakło – powiedział na zakończenia Błaszczyk.