środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Derby dla Rafako

02.02.2013 22:51 | 13 komentarzy | E.T.

Siatkarze rybnickiego Volleya musieli uznać wyższość Rafako w derbach regionu. Raciborski klub po zwycięstwie 3:1 zapisuje na swoje konto komplet, bardzo cennych punktów.

Derby dla Rafako
Wzniesione ręce siatkarzy RAFAKO w geście zwycięstwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek meczu był nerwowy i obie drużyny chciały odskoczyć na kilka punktów, by móc spokojnie prowadzić swoją grę. Raciborski AZS przegrywał 6:4, jednak chwilę później goście odrobili straty i wyszli na prowadzenie 8:6. Trener Madej poprosił o pierwszy czas dla swojej drużyny. Po czasie drużyny zmieniały się na prowadzeniu. W końcówce rybnicki zespół odskoczył na 5 oczek i spokojnie dowiózł przewagę do końca pierszej partii.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli raciborzanie. Uspokoili swoją grę i prowadzili 4:1. Kiedy Paweł Cieślar popisał się dwoma asami serwisowymi, trener rybniczan poprosił o czas. Po trzech seriach punktowych goście mieli pięć oczek przewagi. Kiedy Volley zaczął odrabiać straty o czas poprosił tym razem Witold Galiński. Dwa błędy w końcowej części seta gospodarze przypłacili porażką. Seta zakończył atakiem Krystian Lipiec.

W trzecim secie od początku górą byli goście. Skuteczne ataki i błędy gospodarzy sprawiły, że raciborski AZS wspierany przez około trzydziestoosobowy Klub Kibica miał nawet siedem punktów przewagi. Trzecią partię także zakończył Krystian Lipiec.

Kolejną partię od asa serwisowego zaczął Aleksander Galiński. Do remisu doprowadził Rafał Rybarczyk. Kiwka Macieja Kowalonka wpadła za blok gospodarzy i dała gościom drugi punkt. Rybniczanie nie pozwolili gościom odskoczyć na więcej niż trzy punkty. Kibice Volleya liczyli, że im drużynie uda się wygrać czwartą partię i powalczą w tie-breaku. Gospodarze remisowali w końcówce 22:22, wtedy Mateusz Świstak zaserwował na aut, a Konrad Stajner zaatakował bez bloku na aut. Na środku zameldował się Paweł Cieślar, który zakończył seta i całe derbowe spotkanie.

Siatkarze Rafako wywieźli z Rybnika komplet punktów, a kolejne spotkanie raciborzanie zagrają u siebie z Politechniką Opolską.

TS Rybnik Volley - KS AZS RAFAKO Racibórz 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 22:25)
RAFAKO - Lipiec, Kućma, Kowalonek, Cieślar, Galiński, Władarz, Taterka oraz Białuski, Kubiak, Jajus.
TS Volley Rybnik - Rybarczyk, Cichoń, Raniszewski, Świstak, Łata, Terlecki, Łyczko oraz Stajer, Małysza, Lip.