Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

18.02.2013 20:06 | 5 komentarzy | kozz

Rzadko zdarza się, żeby klub dwukrotnie zmienił szkoleniowca przed rundą rewanżową. Stało się tak w drużynie z klasy okręgowej.

Drugi raz zmienili trenera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku stycznia obowiązki pierwszego trenera ekipy z Kuźni Raciborskiej przejął 28-letni Remigiusz Danel. Zastąpił na tym stanowisku 38-letniego Zdzisława Marszolika, który prowadził zespół przez 2,5 roku. Marszolik w czasie swojej kadencji awansował z kuźniańską Stalą z A klasy do klasy okręgowej. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu Kuźnia znajduje się w dolnej części tabeli. Doszło do zmiany trenera, a został nim wspomniany Danel, który rok wcześniej był bramkarzem zespołu z Kuźni Raciborskiej. Po miesiącu treningów pod dowództwem Danela doszło do ponownej zmiany szkoleniowca. Tym razem zarząd KS Stal powierzył zadanie doświadczonemu 60-letniemu Januszowi Skrzypkowi.

Skrzypek przed dziesięcioma laty miał okazję przez dwa miesiące prowadzić drużynę z Kuźni w rozgrywkach klasy okręgowej. Aktualnie nowy szkoleniowiec Stali ma jasno postawiony cel - utrzymać klub w "okręgówce". Nowy trener ma za sobą dwuletnią przerwę w trenowaniu spowodowaną kłopotami zdrowotnymi. Wcześniej utrzymał LZS Dąbrówkę Górną w opolskiej A klasie. Ostatnim zespołem, który prowadził w klasie okręgowej był ZKS Górażdże.

- Po pierwszym treningu nie zbyt wiele mogę powiedzieć, ale wydaje mi się, że jest dużo lepiej niż przed dziesięcioma laty. Aktualnie więcej zawodników trenuje niż wówczas. Zobaczymy jaka frekwencja będzie po kilku treningach. Widziałem drużynę w ostatnim sparingu (przegrana 2:7 z Chwałowicami - przyp. red.) i widzę, że zawodnikom brakuje siły i wytrzymałości - stwierdził Janusz Skrzypek, nowy trener KS Stal Kuźnia Raciborska.