Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Nauczyciel z Tworkowa wygrał Bieg Piastów

08.03.2013 11:06 | 8 komentarzy | kozz

W miniony weekend w Szkarskiej Porębie-Jakuszycach odbył się 37. Bieg Piastów. Cykliczna impreza narciarska ponownie przyciągnęła mnóstwo biegaczy. Tradycyjnie nie zabrakło fanów narciarstwa z naszych okolic.

Nauczyciel z Tworkowa wygrał Bieg Piastów
fot. w galerii arch. Piotra Jeziorskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespodzianką było zwycięstwo 34-letniego Piotra Jeziorskiego na dystansie 50 kilometrów. Nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły w Tworkowie wygrał w klasyfikacji Polaka mieszkającego za granicą. Jeziorski, który jest miłośnikiem sportu mieszka na co dzień w czeskim Piszczu (Píšť) i zdobył Puchar TVP Polonia. - Było to dla mnie wielkie zaskoczenie. Jak co roku zapisałem się do kategorii nauczycieli, a tu okazało się, że wołają mnie na ceremonię wręczenia nagród w kategorii Polaka mieszkającego za granicą - wspomina Jeziorski.

Jeziorski, który startuje w rozmaitych imprezach sportowych jest również piłkarzem, a także sędzią piłkarskim w podokręgu Racibórz, uczestniczył w biegu razem z kolegami: Kazimierzem Grycmanem i Joachimem Czechem. Polak mieszkający w Czechach ma za sobą także maratony, triathlony, zawody na łyżworolkach, a także udziały w pielgrzymkach.

Więcej o sukcesie Piotra Jeziorskiego, a także jego życiorys w "Nowinach Raciborskich" (19.03.)