Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Odra w dalszej fazie Pucharu Polski

11.03.2013 16:12 | 8 komentarzy | art

 

W sobotę Odra Wodzisław rozegrała pierwszy oficjalny mecz w tym roku. W Kietrzu, w ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Opolskiego Związku Piłki Nożnej pokonała tamtejszy GLKS (dawniej Włókniarz) 3:0.

 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Drużyna z Kietrza występuje obecnie w IV lidze opolskiej a wiosną czeka ją walka o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek. Dla wodzisławian pucharowy pojedynek był przede wszystkim kolejną okazję do szlifowania formy przed ligą. Spotkanie niemal przez cały czas przebiegało pod dyktando wodzisławian. Już w 13. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Balcer, który został obsłużony przez Karola Bochenka i strzałem z okolicy linii pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Odra w dalszym ciągu przeważała i stworzyła kolejne okazje. - Niestety raziliśmy nieskutecznością. Kilka sytuacji należało wykorzystać – uważa Tomasz Babuchowski, trener Odry. W końcu jednak udało się podwyższyć wynik. W 78. minucie meczu Marcin Grabowski skutecznie dobił piłkę w zamieszaniu podbramkowym. Kilka minut później Artur Gać ustalił wynik spotkania na 3:0, dobijając wcześniejsze uderenie Pawła Polaka. - Mieliśmy sporą przewagę, rywal zagroził nam praktycznie tylko raz. Trudno powiedzieć czy był to efekt naszej dobrej formy, czy też tego, że rywal nie zachwycał. W każdym razie mecz ten traktujemy jako dobry prognostyk przed ligą – mówi trener Odry.

Przypomnijmy, że Odra przystąpi do rozgrywek ligowych tydzień później niż reszta stawki. W pierwszym wiosennym meczu 16 marca jej rywalem miała być ekipa Victorii Chróścice. Drużyna ta wycofała się jednak z rozgrywek, więc za ten mecz Odra otrzyma walkower, a pierwszy mecz rozegra 23 marca o godz. 18.00 na stadionie w Wodzisławiu.

 

Skład Odry: Bąkowski, Gać, Jakosz, Grabowski, Bochenek, Walczak, Zyguła (63. Sławik), Kukla, Balcer (75. Czogalik), Górnicki, Polak.

 

GLKS Kietrz - Odra Wodzisław 0:3

Bramki: Balcer (13.), Grabowski (78.), Gać (84.)

 

 

(art)