Sobota, 12 czerwca 2021

imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

RSS

Grzegorz Pieronkiewicz w nowych władzach PKOl

16.04.2013 12:59 | 0 komentarzy | kozz

13 kwietnia roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie obradowało Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jak zawsze - dokonało oceny pracy organów stowarzyszenia w minionej kadencji i wyznaczyło kierunki działalności PKOl na kolejne czterolecie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

W zarządzie znalazł się Raciborzanin Grzegorz Pieronkiewicz. Pieronkiewicz jest Prezesem Miejskiego Klubu Zapaśniczego "UNIA", Prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego i teraz odniósł kolejny sukces dostając się do władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Obrady rozpoczęły się od uhonorowania specjalnymi dyplomami i wiązankami kwiatów wyjątkowo zasłużonych dla naszego ruchu olimpijskiego prof.prof.: Zofii Żukowskiej (wieloletniej przewodniczącej Klubu Fair Play PKOl) i Kajetana Hądzelka (prezesa Fundacji "Centrum Edukacji Olimpijskiej"). Wręczono też nagrody w konkursie dziennikarskim "Złote pióro" (piszemy o tym w oddzielnej wiadomości).

Zebrani chwilą ciszy uczcili pamięć prawie dwustu (!) ludzi sportu, blisko związanych z ruchem olimpijskim, którzy odeszli na zawsze w trakcie ostatniej kadencji. Był w tym gronie także Piotr Nurowski, 4 kwietnia 2009 wybrany ponownie na funkcję prezesa PKOl, zmarły tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.