Końcówka sezonu JP Telebim RLPS

Arena Rafako gościła ponownie siatkarzy JP Telebim RLPS, którzy niedługo zakończą sezon 2012/2013.

Niedzielny poranek okazał się szczęśliwy dla siatkarzy z Baborowa, którzy pokonali grający w okrojonym składzie zespół sm-foto.pl AiR Team z Pszowa. Walka w półfinale toczy się do dwóch zwycięstw, pierwsze stracie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wygraną AiR Teamu 3:1, tym razem, w osiemnastej kolejce pszowianie ulegli Jedynce Baborów 3:0 (18:25, 20:25, 21:25) Która drużyna zagra w finale zadecyduje trzeci mecz.

Enter El-bis Instal pokonał po raz drugi Lunatyków i będzie musiał poczekać do 12 maja, by poznać swojego rywala w walce o tytuł Mistrzowski. Mecz pomiędzy Lunatykami, a Enterem zakończył się po trzech setach, jednak jak zwykle mecz pomiędzy tymi ekipami, stał na wysokim poziomie. Pierwszego seta Enter wygrał w końcówce na przewagi 27:25, później już poszło im łatwiej i wygrali dwie kolejce partie, do 18 i 17.

Do wyrównania doprowadził też drużyna Omerty, która wygrała w tie-breaku. Siatkarze JP Telebim 13 prowadzili już 2:0 w setach, jednak nie postawili oni kropki nad i, a jak mówi siatkarska prawda - kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 3:2.

O miejsce 5-8 walczyła też drużyna Złotnika, która w Arenie Rafako wstawiła się w piątkę. Drużyna Nowin miała zatem ułatwione zadanie i po trzech setach zakończyła rywalizację z drużyną Złotnika.

Rywalizacja o miejsce 9-11 toczy się w sali Szkoły Podstawowej Nr 18, tam w niedzielę zagrała drużyna CXT Rozruch Ofistar z VT Racibórz. Mecz drużyn z dołu tabeli był zacięty jedynie w czwartej, ostatniej partii, gdzie VT Racibórz przegrał 26:24, tym samym amatorzy z CXT uniknęli gry w piątym secie.

Bardzo ciekawie zapowiada się dziewiętnasta kolejka w której poznamy drugiego finalistę, oraz przekonamy się kto zagra o brązowy medal JP Telebim RLPS w sezonie 2012/2013. Zapraszamy wszystkich kibiców do Areny Rafako już 12 maja.