Płomień musiał uznać wyższość Ruptawy

Trwa seria porażek Płomienia Połomi. Drużyna ta nie odniosła żadnego zwycięstwa na wiosnę. Pięć goli, dwie czerwone kartki i dwa rzuty karne dla Ruptawy to wszystko wydarzyło się w niedzielne popołudnie na boisku w Mszanie. Trzy punkty zainkasowała Granica zwyciężając z gospodarzami 3:2 .

W meczu o ligowy byt nie mogło zabraknąć emocji. Już w czwartej minucie arbiter podyktował rzut karny. Michał Ćmich dał prowadzenie Ruptawie. Gra obu drużyn nie była satysfakcjonująca. Walka o trzy punkty spowodowała, że zawodnicy za wszelką cenę chcieli objąć zwycięstwo co w konsekwencji przeniosło się na styl gry. Płomień zdołał wyrównać rezultat do przerwy. Autorem gola został Marcin Prusakowski. Z początkiem drugiej części spotkania to właśnie zespół Połomi wyszedł na prowadzenie. Paweł Pawela usadowił piłkę w bramcę i dał upragnione prowadzenie Płomieniowi. W 66. minucie wyrównał Maciej Kasprzak. Dziesięć minut później obrońca gospodarzy popełnił błąd i zagraniem ręką otworzył drzwi do zwycięstwa rywalom. Sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Ruptawy, a kapitan Granicy po raz drugi pokonał golkipera z Połomi, dając tym samym prowadzenie swojemu zespołowi. W ostatnich minutach meczu sędzia główny był zmuszony wykluczyć z gry dwóch zawodników. Adrian Waleczek (KS Płomień Połomia) i Maciej Kasprzak (Granica Ruptawa) otrzymali drugą żółtą kartkę. Mimo zmiany trenera i ogromnej walki do ostatnich minut Połomi nie udało się zanotować pierwszego remisu, nie wspominając o zwycięstwie. Granica Ruptawa minimalnie oddaliła się od strefy spadkowej.

Witold Wawrzyczek, trener Płomienia Połomia: Trudno ocenić spotkanie, które się przegrało praktycznie na własne życzenie prowadząc przez pewien czas i grając momentami naprawdę dobrze. Dostaliśmy bramkę wyrównującą rezultat "z niczego" , praktycznie jeden zawodnik drużyny przeciwnej robił zamieszanie w szesnastce, ogrywając naszych obrońców bez problemu. Powietrze zeszło i było widać, że nie uda nam się podnieś, tylko męczyliśmy się do gwizdka. Nasza sytuacja staje się powoli ciężka. Zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli ligowej. Dzisiaj Ruptawa oddala się od pozycji spadkowej. Mimo to musimy grać do końca i szukać punktów w następnym meczu.

Grzegorz Lasa, trener Granicy Ruptawa: Przede wszystkim bardzo trudne warunki nie tylko pogodowe, ale też wysoka trawa sprawiły, że zawodnicy naprawdę grali na granicy swoich możliwości. Był to mecz drużyn walczących o utrzymanie co spowodowało, że gra nie była za ciekawa, ale bardzo ostra i momentami brutalna.Moim zdanie mieliśmy troszkę szczęscia, aczkolwiek technicznie byliśmy lepsi. Minimalnie przeważaliśmy i cieszymy się z tych trzech punktów.

KS Płomień Połomia - Granica Ruptawa 2:3 (1:1)
Marcin Prusakowski 40., Paweł Pawela 48., - Michał Ćmich 4. 77. (rzuty karne), Maciej Kasprzak 66.

Płomień: Marcin Antończyk, Daniel Cichy, Jarosław Brachman, Marcin Prusakowski, Michał Szymura, Łukasz Filipowski (85.Kamil Kubów), Arkadiusz Kindalski, Paweł Wita (68. Adrian Waleczek), Grzegorz Pawela, Łukasz Kusztal, Paweł Pawela (85.Krzysztof Hudziec).