Dreszczowiec w Wodzisławiu. Zawada minimalnie lepsza

W rozegranej dziś zaległej kolejce klasy okręgowej Zawada podejmowała u siebie aspirujący do awansu zespół z Krzyżanowic. Mimo starań krzyżanowiczan, komplet punktów został w Wodzisławiu. Gospodarze zanotowali trzy trafienia i wygrali 3:2. Podopieczni Bartłomieja Sochy ponieśli piątą porażkę w rundzie wiosennej.

Pierwsza połowa nie ujawniła różnicy jaka dzieliła oba zespoły. Gra obu drużyn obfitowała w akcje i była niezwykle wyrównanym widowiskiem. Mimo wielu prób pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.W drugich czterdziestu pięciu minutach zespół Roberta Tkocza okazał się minimalnie lepszy. Już z początkiem drugiej części meczu Paweł Kazimierczak dał prowadzenie Zawadzie. W 64. minucie podwyższył Łukasz Staniek. Przyjezdni zdobyli kontaktową bramkę. Jej autorem został Mariusz Frydryk. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w drugiej połowie bramkę zdobyła Zawada. Piotr Jęczmionka pokonał bramkarza przyjezdnych i usadowił piłkę w bramce. Goście zdołali zmniejszyć wymiar porażki. W końcówce spotkania trener Krzyżanowic - Bartłomiej Socha, zmienił rezultat i ustanowił tym samym wynik meczu. Mimo ambitnej postawy i walki do samego końca, zespół z Krzyżanowic przegrał 3:2 w Zawadzie.

LKS Naprzód 46 Zawada - LKS Krzyżanowice 3:2 (0:0)
Paweł Kazimierczak 49., Łukasz Staniek 64., Piotr Jęczmionka 84. -  Mariusz Frydryk 75.,
Bartłomiej Socha 89.

Zawada: Denis Firla, Bartosz Hudek, Grzegorz Burdacki, Szymon Gardawski (89. Wojciech Wieczorek), Paweł Kubecki, Piotr Jęczmionka, Łukasz Staniek, Adrian Godula (46. Marcin Pochcioł), Rafał Mitko (78. Łukasz Dąbek), Tobiasz Wodecki, Paweł Kazimierczak (85. Łukasz Maj),

Pozostali rezerwowi: Damian Pozimski

Żółte kartki: Łukasz Staniek, Piotr Jęczmionka.

Trener:
Robert Tkocz.

Krzyżanowice: Mateusz Kühn, Edward Kowalczyk, Adrian Kamczyk, Artur Wramba (28. Kamil Smal), Adrian Studniczek (80. Krzysztof Cerkowniak), Tomasz Młynek, Jarosław Pawelec, Przemysław Skrzeczowski, Mariusz Reguła, Bartłomiej Socha, Mariusz Frydryk.

Pozostali rezerwowi: Aleksander Pluta, Maciej Biegański, Łukasz Sell, Przemysław Szewiczek.