Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Mistrzynie Polski wznowiły treningi

15.07.2013 18:40 | 2 komentarze | kozz

Z jedną zmianą w kadrze treningi do nowego sezonu rozpoczęły pięciokrotne mistrzynie Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz. Pierwszy trening piłkarki odbyły w poniedziałkowe popołudnie na obiekcie sportowym LKS 1908 Nędza.

Mistrzynie Polski wznowiły treningi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kadrze obecnie znajduje się 16 zawodniczek. W stosunku do końcówki poprzedniego sezonu brakuje Słowaczki Dominiki Sýkorovej, która rozstała się z drużyną Unii Racibórz. Na pierwszym treningu nie zabrakło najlepszej strzelczyni Nigeryjki grającej dla Gwinei Równikowej - Chinasy Okoro Gloria, która powróciła z miesięcznego urlopu w Afryce. Obecne były również mistrzynie Europy do lat 17: Ewelina Kamczyk, Dżesika Jaszek i Gabriela Grzywińska. Dziewczyny pod koniec czerwca wygrały w finale ME ze Szwedkami 1:0.

Obecnie unitki przebywają do soboty na zgrupowaniu w Szymocicach. Oprócz jednego treningu dziennie piłkarki rozegrają dwa mecze sparingowe. Pierwszy z nich już w najbliższą środę (g. 17.00) w Nędzy na boisku przy ulicy Sportowej z chłopcami z Odry Centrum Wodzisław Śląski. W sobotę drugi test mecz z 1.FC Katowice. To spotkanie z kolei odbędzie się na stadionie OSiR w Raciborzu przy ulicy Zamkowej (g. 11.00).

W trakcie tego tygodnia na treningach Unii mają pojawić się dwie zawodniczki o których póki co niewiele wiadomo. - Chodzi o uzupełnienie kadry - tłumaczy trener Remigiusz Trawiński.

7 sierpnia RTP Unia Racibórz rusza ponownie na podbój Europy. W Słowenii raciborskie piłkarki rozegrają turniej eliminacji Ligi Mistrzów Kobiet w których przeciwniczkami będą WFC Pomurje ze Słowenii, Ada Velipoje z Albanii i Bobruichanka Bobriusk z Białorusi.

Unia od przyszłego sezonu będzie miała rezerwy. UKS Gamów Unia występować będzie w III lidze kobiet, natomiast drugi zespół rezerwowy pod nazwą UKS Pawłów Unia rozgrywać swoje mecze będzie w trampkarzach młodszych podokręgu Racibórz.